ÖSYM Geç Başvuruda Yeni Bir Dönem Başlattı

ÖSYM Geç Başvuru sınav yeri ,ösym geç başvuru, E-YDS sınav yeri değişikliği, sınav yeri değişikliği
Paylaş
 

ÖSYM Geç Başvuruda Yeni Bir Dönem Başlattı ve adayların istedikleri şehirde sınava girebilmelerine olanak sağladı. Yapılan resmi açıklama ile birlikte tercih yapılan herhangi bir ilde sınava girebilecekler.

ÖSYM Geç Başvuruda Yeni Bir Dönem Başlattı

ÖSYM tarafından yapılan son açıklamalara göre geç başvurular ile ilgili yeni bir süreç başladı. Yapılan açıklamalarda geç başvurulardan sonra sınava sadece Ankara’da giriliyordu. Yapılan yeni düzenleme ile artık adaylar istedikleri sınav merkezini tercih ederek bulundukları şehirde sınava girebilecekler.

ÖSYM Geç Başvuru sınav yeri ,ösym geç başvuru, E-YDS sınav yeri değişikliği, sınav yeri değişikliği

ÖSYM tarafından yapılan resmi açıklamanın metni aşağıdaki gibidir;

ÖSYM yaptığı sınavlara normal başvuru tarihleri içinde başvuru yapamayıp geç başvuru tarihlerinde başvuru yapan adayların sınavlara sadece Ankara ilinde girme zorunluluğunu ortadan kaldırdı. Adaylar geç başvuru yaptıkları gün, istedikleri sınav merkezini tercih edebilecekler ve böylece istedikleri sınav merkezinde sınava girebilecekler. Elektronik Yabancı Dil Sınavı (E-YDS)’ ında adayların taleplerini dikkate alan ÖSYM, “E-YDS’ ye giren adaylar, girmiş oldukları sınav tarihinden itibaren üç (3) ay süresince yeniden sınava başvuramazlar.” Kısıtlamasını iptal etti. Böylece, adaylar istedikleri E-YDS sınavına herhangi bir süre kısıtlaması olmaksızın başvuru yapabilecekler.

ÖSYM Geç Başvuruda Sınav Yeri

ÖSYM’ nin sosyal medya ve resmi internet sitelerinde yayımlanan habere göre artık adaylar geç başvurularından ardından istedikleri şehirde sınava katılabilecekler. Önceki dönemlerde geç başvuru yapan adaylar sadece Ankara’da sınava girmek zorunda kalıyordu. Artık istedikleri şehirleri tercih ederek sınava girebilecekler.

Bu yazı 685 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun