Ösym’den Resmi Açıklama Geldi

Paylaş
 

ÖSYM Başkanlığı sitesinde yer alan ve ÖSYM tarafından DUYURU şeklinde yayınlanan bilgi notunda II. Dönem İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlık Sınavı kamu oyuna duyuruldu.

ÖSYM Başkanlığı sitesinde yayınlanan ve başvuru tarihlerinin de içerisinde yer aldığı İş Sağlığı ve Güvenliği başvuruları internet ortamında başladı. Bireylerin internet üzeri ais.osym.gov.tr adresini tıklaması sonucu İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünün yayınladığı sınav kılavuzuna ulaşabilecek ve aynı zamanda başvurularını yine bu adres üzerinden yapabilecek ve takibini de aynı adres üzerinden mümkün olacaktır.

Başvuru İçin Gerekli Bilgiler

İş Sağlığı ve Güvenliği Sınav Başvuru tarihleri 31 Ekim – 07Kasım 2018 tarihleri arası ÖSYM linki üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır. İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı olmak isteyenlerin konu hakkında bilgilendirilmesi ve sınav tarihlerini takip etmesi açısından siteyi takip etmek önemli olacaktır.

ÖSYM adresi üzerinden İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünün yayınlamış olduğu sınava dair bilgileri içeren kılavuz bilgilendirme amaçlı yayınlanmıştır. Kılavuzun dikkatlice incelenmesi ve müracaat şartları ile ilgili bilgilere özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Kurumsal sınavlar kategorisinde yer alan ve ÖSYM tarafından yapılan İş Sağlığı ve Güvenliği sınavı 2 dönem halinde yapılmaktadır. Daha önceki sınav başvuruları Nisan 2015 tarihinde alınmış olup II. dönem Başvuruları da 31 Ekim tarihi itibari ile başlamıştır.

ÖSYM sitesine giriş yapmak isteyen bireyler öncelikle sitede yer alan giriş kısmına T.C Numaralarını ve şifrelerini kodlayarak giriş yaparak bahsi geçen tarihlerde yanı 31 Ekim- 7 Kasım 2018 tarihleri aralığında bu işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir. Kılavuzda bahsi geçen Bankalar aracılığı ile bu dönem belirlenen ve 200 TL olan sınav ücreti bankaya yatırıldıktan sonra başvuru işlemleri tamamlanacaktır. 15 Aralık 2019 tarihinde ve saat 10.15’te başlayacak olan sınav kılavuzda belirlenen şehir merkezlerinde yapılacaktır. Sınav süresi 75 dakika olacaktır. İş Yeri Hekimliği veya İş Yeri Güvenliği Uzmanı olmak için yapılan sınavda başarılı olmak gerekli şartlar arasındadır.

İş Yeri Hekimliği ve İş Yeri Uzmanlığı ile ilgili tüm detaylı bilgiler ÖSYM tarafından yayınlanan kılavuzda yer almaktadır.

Bu yazı 261 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun