ÖSYS Yerleştirme Sonuçları Kaç Günde Açıklanır ?

Paylaş
 

Merhaba Arkadaşlar;

Malumunuz öğrencilerin sınav heyeacanı bitmek bilmiyor. YGS’yi 4 günde açıklayarak öğrencilere sürpriz yapan ÖSYM’nin LYS’de süreyi uzatıp öğrencileri heyecanla bekletmesi mi yoksa tercih yaparken kararsız kalıp saatlerce araştırmalar yapmanız mı saymakla bitmez sınav ve tercih sürecinin insana yükledikleri.

Sınavları atlattınız ve şimdi de tercih heyecanı başladı. 6 Temmuz tarihinde başlayan tercihler 16 Temmuz tarihide son buluyor ve yeni heyecanınız hayırlı olsun. 🙂 : Yerleştirme Sonuçları Heyecanı
Sonuçta herkes hayatının 2 ya da 4 yılının nerede geçeceğini, ya da geçemeyeceğini öğrenmiş olacak o da ayrı bir heyecan. Şimdi size aşağıda 2014 yılı verilerine göre yerleştirme sonuçlarının açıklanacağını ön gördüğümüz tarihi söyleyeceğiz. Umuyoruz ki herkesin gönlüne göre bir yer gelir.

2014 Yılında tercih işlemleri 17 Temmuz tarihinde sona ermiştir.
2014 Yılında yerleştirme sonuçları 23 Temmuz tarihinde açıklanmıştır.

Yukarıda da görüldüğü gibi geçtiğimiz sene sonuçlar altı günlük süre içerisinde açıklanmış. Bu sene tercih işlemleri 14 Temmuz tarihinde sona eriyor. Yine 6 gün olarak hesaplarsak sonuçların 20 Temmuz gibi açıklanması gerekiyor fakat bu sene geçen seneden farklı olarak araya bayram giriyor. O nedenle sonuçların açıklanması bayram sonrasına kalabilir.

Yerleştirme sonuçları bayramdan önce açıklanır mı ?

Normal şartlarda baktığımız zaman yerleştirme sonuçlarının bayramdan önce açıklanması pek olağan gözükmüyor ama ÖSYM bir sürpriz yapıp bayram öncesi açıklaya da bilir. Şimdilik bekleyip göreceğiz. Gelişmeleri sitemizden aktarmaya  devam edeceğiz.

Bu yazı 1453 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun