Pedagojik Formasyon İçin ALES’in Oranı % Kaç Olacak?

Bilindiği üzere Yükseköğretim Kurulu (YÖK) geçtiğimiz haftalarda bir duyuru yapmıştı ve bundan böyle pedagojik formasyon başvurularında akademik ortalama ile birlikte ALES puanının da kullanılacağını ilan etmişti. O duyuru yayımlandığı günden beri formasyon adayları ALES’in ve akademik ortalamanın formasyon başvurusunda % kaç etkili olacağını merak ediyor. Fakat henüz konu ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Biz osymkilavuzu.com olarak ALES’in 65-70 civarında bir etkiye sahip olacağını tahmin ediyoruz.

Biliyoruz ki YÖK bu konuda en doğru kararı vermek için çalışıyor. Önümüzdeki günlerde, kısa zaman içinde konu ile ilgili detaylı bir açıklama yapılacağını bekliyoruz.

Bu yazı 1105 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

2 adet yorum var.

  1. göksel dedi ki:

    merhaba benim not ortalamam üniversiteme göre 3,28 yani 87 ama YÖK’ün 100 lük sistemine göre 83 burda neye göre karar verilecek acaba her üniversitenin 100 lük sistemi farklı.YÖK kendi sistemine göre her üniversitenin notunu eşitlerse bu haksızlık olmazmı her üniversitenin geçme notu kalma notu ağırlıklı ortalaması farklı.

    • admin dedi ki:

      Bu konuyla ilgili henüz net bir karar verilmedi. Biz de sizler gibi kendi üniversitenizin belirlediği ortalamayı kullanmanız gerektiğini düşünüyoruz.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun