PMYO Sonuçları Açıklandı

Paylaş
 

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı lise mezunu adaylar için yapılan polis memuru adayı öğrenci alımı sınav sonuçlarını açıkladı.

Sonuçlara göre 2250 erkek ve 250 kadın olmak üzere toplam 2500 asıl aday belirlendi. Bu adaylar Polis Meslek Yüksek Okullarında (PMYO) eğitime tabi tutulacak.

Asıl olarak sınavı kazanan adayların PMYO’ya geçici kaydı sırasında eksik belge getiren, intibak eğitimi için bildirilen günün mesai bitimine kadar başvuruda bulunmayan, intibak eğitimi sırasında kendi isteği ile eğitim merkezinden ayrılan veya ilgili mevzuat gereği PMYO öğrencisi olamayacakları sağlık kurulu raporu ile tespit edilen adayların yerine, puan sırasına göre yedek adaylar çağrılacak.

Adaylar, sınav sonuçlarını Polis Akademisi Başkanlığının http://www.pa.edu.tr internet sitesinden T.C. kimlik numaraları ve e-devlet şifrelerini girerek öğrenebilecekler.

Bu açıklama, Polis Akademisi Başkanlığı PMYO Giriş Yönetmeliği hükümleri uyarınca adaylara tebliğ niteliğinde olup, sınav sonuçları hakkında ayrıca açıklama ve adayların kendilerine yazılı tebligat yapılmayacak.

Asıl olarak başarılı olan adaylar, intibak eğitiminin başlayacağı 06 Eylül 2017 günü saat 17:00’ye kadar planlandıkları PMYO’larda hazır bulunacaklar.

Bu yazı 771 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun