PÖH Alımında Yapılan Yeni Gelişmeler Adayları Sevindirdi

Paylaş
 

Yeni dönem polis özel harekât alımları için geri sayım devam eder iken bir hafta içerisinde yapılan 2 açıklama da adayları sevindirdi. İçişleri Bakanı olan Süleyman Soylu, yapmış olduğu son iki açıklama da PÖH alımlarından da bahsetti. 500 bin civarlarında olan adaylar, yeni dönem polis özel harekât alımları için resmi açıklamalar bekliyor. 2016 yılında olan 10 binlik alımın ardından şu zamana kadar polis özel harekât alımları için hiç ilanlar çıkmadı. Bu da tüm adayların kafasında, ‘Bir daha PÖH alımı olmayacak mı?’ sorusunun oluşmasına sebep oldu. Adaylar yeni PÖH alımlarından umutlarını artık kesmiş iken son zamanlarda gelmiş olan iki açıklama adayları yeniden ümitlendirdi. İçişleri bakanı Süleyman Soylu yapmış olduğu son açıklamalarda PÖH alımlarında olan yaş şartlarından ve kadın PÖH alımlarından bahsetti.

Yaş Düzenlemelerı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yapmış olduğu açıklamada PÖH alımlarında yaş sınırının esnetildiğini belirtti. Yaşın 30’a çıkartılması, yaş haddine takılıp başvuru yapamayan adaylar için büyük bir sevinç kaynağı oldu.

Kadın PÖH Alımları da Olacak

Yapılan bu açıklamanın ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 10 binlik alımlarda kadın PÖH alımının olmadığını, yeni dönem PÖH alımlarında kadınların da alınacağını belirtti. Süleyman Soylu açıklamasında:

“Yaş 28’di 30 oldu. Çok fazla başvuru yapılıyor ve çok başvuru alım sürelerinin uzamasına sebep oluyor. Milletimiz bizlere yetkiyi verirse bu değişikliği yapacağız. Onların istedikleri gibi düzenlemeleri yapacağız. Normal polis olmak isteyen adaylarda var ama yoğun kesim Özel Harekâtçı olmak istiyor. Genç kızlar da dâhil ‘ben Özel Harekatçı olmak istiyorum’ diyor. Bu defa Özel Harekâtçı aldığımız zaman bilinsin ki kızlarımızı da alacağız.” diye belirtti.

Bu yazı 429 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun