Polis Akademisi Başkanlığı’ndan Sınav Duyurusu

Paylaş
 

Polis Akademisi Başkanlığı geçtiğimiz günlerde Polis Mesleki Eğitim Merkezleri ile Polis Meslek Yüksek Okulu için önemli bir duyuruda bulundu. Söz konusu duyuru kapsamında Polis Akademisi Başkanlığı, merak edilen sınav detayları hakkında bilgiler vererek, Polis Meslek Yüksek Okulları ile Polis Mesleki Eğitim Merkezi kurumlarına yönelik olarak gerçekleştirilen eğitim sonu sınav duyurusunun detaylarını açıkladı. Yapılan duyuruda sınav öncesinde dikkat edilmesi gerekenler konusunda bir takım uyarılarda ve bilgilendirmede bulunuldu. Adayların sınava girmeden önce bu uyarıları ve bilgilendirmeleri okumaları yararına olacaktır. Polis Akademisi Başkanlığı tarafınca yapılan açıklamanın detayları ise şu şekilde oldu:

Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlükleri ile Polis Meslek Yüksek Okulları kurumlarından mezun olmuş vaziyette bulunup, birtakım nedenlerden dolayı işlemleri gerçekleştirilen adayların sınavlarının 2015 yılının 3 Haziran tarihinde 29375 sayısınca Resmi Gazete’de yayımlanan bildiri kapsamında yürürlüğe girdiği gibi sağlık, disiplin, ders ve sınav işlemleri ile mahkeme kararınca dönüş yapan ve benzeri adaylara yönelik olduğu belirtilmiştir.

PMYO ve POMEM Duyurusunun Detayları

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından sınav yeri ve saati hakkında net bilgiler resmi adres üzerinden açıklandı.Peki birçok PMYO ve POMEM mezununun uzun süredir merakla beklediği eğitim sonu sınavı ne zaman? Resmi Gazetede yayımlandıktan sonra yürürlüğe geçen Emniyet Genel Müdürlüğü Kadrolarına Komiser Yardımcılığı ve Polis Memuru Rütbelerine Aday Memur Olarak Atanacaklara Uygulanacak Sınav Yönetmeliği genel hükümlerinin gereği olarak Polis Akademisi Başkanlığı’nın Gölbaşı Kampüsünde Polis Mesleki Yüksek Okulları mezunlarına yönelik olarak saat 09:30’da, Polis Mesleki Eğitim Merkez Müdürlükleri mezunları için ise saat 09:45’te gerçekleştirilecektir.

Pomem ve Pmyo mezunları arasından belirtilen sınava katılacak olan adaylar, okul müdürlükleri tarafından şahıslarına sınava girebileceklerine dair bildiri alacaktır. Eğitim sonu sınavına girecekleri belirtilen ve bildirilen adaylar, belirtilen sınav adresinde ve saatinde sınava katılım sağlayabilecekler. Sınava katılacak olan kişilerin sınav gününden önce sınav yerini detaylıca öğrenmeleri önemlidir. Aynı şekilde belirtilmiş olan sınav saatinden yarım saat önce sınav yerinde bulunmaları ve yanlarında gerekli sınav giriş belgesini bulundurmaları yeterli olacaktır.

Bu yazı 206 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun