Polis Akademisi Personel Alımı

Paylaş
 

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi web sitesi üzerinden yayınlanan ilanda Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi alınacağını duyurulmuştur. Başvuru şartları, başvuru tarihleri ve diğer detaylar ilanda yer almaktadır. Başvurular, müracaat edilen alanın adının belirtilerek yapılacaktır ve değerlendirmede bu nokta oldukça önemlidir. Adaylar sadece bir alan için başvurma şansları bulunmaktadır.

Başvurular, resmi web sitesindeki ilanın Polis Akademisi Başkanlığı resmi web adresinde yayınlandığı günden itibaren 15 gün boyunca yani 19 Ekim 2018 ve 3 Aralık 2018 tarihleri arasında, mesai saatleri arasında, Polis Akademisi Başkanlığı, İnsan Kaynakları Şube Müdürlüğü, Gölbaşı/Ankara adresine şahsen ya da posta yoluyla yapılması gerekmektedir. Eksik belge ile başvurular ya da son başvuru tarihi olan 3 Aralık 2018 tarihi pazartesi günü saat 17:00’dan sonra yapılacak başvurular kesinlikle dikkate alınmayacaktır. Posta ile yapılacak olan başvurularda, iletinin ilgili kuruma ulaştığı tarih dikkate alınacaktır.

Müracaatlarda teslim alınan adaylara ait belgeler, konuya ilişkin ilgili belgeler, yönetim kurulu kararları kapsamında değerlendirmesi yapıldıktan sonra, yazılı sınava çağrılacak isimleri ve sınavla ilgili dikkat edilmesi gereken hususları Polis Akademisi Başkanlığı resmi web sitesinde (www.pa.edu.tr) ilanen duyurulacaktır. Resmi web sitesini takip ederek haberlerden ve ilanlardan kolayca haberdar olabilirsiniz.

Başvuru İçin Aranan Şartlar

Adayın, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde yazılan şartlara uygun olunması, erkek adaylar için askerlik sorununun olmaması, güvenlik konusunda devlet memuru olmasına engel olacak bir hali bulunmaması, adayların 35 yaşının geçmemesi, adayın başvurduğu alan ile devlet memuru olmasına engel olabilecek bir sağlık sorunu bulunmaması ve bunu bir sağlık raporuyla belgelendirmesi gerekmektedir. İstenilen belgeler ise, Polis Akademisi Başkanlığı Öğretim Elemanı İş Talep Formu, dört adet biyometrik fotoğraf, erkek adaylar için askerlik durum belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, özgeçmiş yani CV’nin olması gerekmektedir.

Ayrıca yabancı dil sınavından en az 50 puan alması, ALES sınavından en az 70 puan alması ve de başvurduğu bölüm adına öğrenim aldığına dair diploması gerekmektedir. Başvuracak adayların bu belgeleri müracaat sırasında yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Tüm belgelerin eksiksiz olması gerekmektedir.

Bu yazı 181 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun