Polis Özel Harekât Alımları 2018’e Mi Sarkıyor?

Paylaş
 

Birçok kişinin dört gözle beklemiş olduğu polis özel harekât alımları ile ilgili belirsizlik hala sürüyor. Yeni dönemde polis özel harekât alımları yapılıp yapılmayacağı konusunda net bir açıklama yetkili makamlardan yapılmış durumda değil. Önceki gün polis akademisinin başkanlığını yapmakta olan Profesör Dr. Yılmaz Çolak katılmış olduğu bir programda yakın bir zaman içerisinde 2200 komiser  yardımcısı alımı yapılacağını belirtti. Ancak programda POMEM alımı ile ilgili herhangi bir net açıklama yapılmadı.

Polis Özel Harekât Alımı Olacak Mı?

Yılmaz Çolak katılmış olduğu programda komiser yardımcılığı ile ilgili net rakamlar verip açıklama yaparken polis özel harekât alımı ile ilgili net bilgiler vermedi. Şu an itibariyle 7300’den fazla Komiser yardımcısının yetiştirilerek emniyet teşkilatına katıldığını belirtti. 38000 üzerinde de polis memurunun alımının gerçekleştirildiğinin altını çizdi. Fakat yeni dönemde polis özel harekât alımı ile ilgili net bir detay vermedi.

Komiser Yardımcılığı Sınavı Yakında Olacak

Yılmaz Çolak komiser yardımcılığı ile ilgili de net bir tarih vermemesine rağmen yakın bir zamanda komiser yardımcılığı sınavının yapılacağını belirtti. 2200 komiser yardımcısı alınacak emniyet teşkilatında yapılan ihraçlar sonrasında çok büyük bir Emniyet personeli açığı olduğunu belirten Yılmaz Çolak bunun kapatılabilmesi için oldukça büyük çaba harcadıklarını belirtti. Tamamen tecrübeli ve alanında hizmet verecek olan adayların komiser yardımcılığı sınavından sonra göreve başlayacağını belirtirken polis özel harekât alımı ile ilgili hiçbir yorumda bulunmadı.

Bu yazı 828 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun