Polislere 3600 Ek Gösterge Müjdesi

Paylaş
 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan polislere müjdeli bir haber geldi. Bakan Soylu açıklamasına başlarken şu ifadeleri kullandı; “Polislere verdiğimiz sözü tutuyoruz. Polislere 3600 ek gösterge sözü gerçek oluyor” dedi. Geçtiğimiz aylarda seçim vaadi içine giren ve sürekli yenilenen bir gelişme bugün itibari ile Bakan Süleyman Soylu’nun yaptığı açıklamayla gerçek oluyor. Polislere verilen 3600 ek gösterge sözü tutularak çalışmalara başlandığı ifade edildi. Bu gösterge sonucunda ise polislerin maaşında da zam yapılacağı gelen bilgiler arasındadır. 3600 ek gösterge sözünü aldıkları ancak zaman geçtikçe bu hayallerinden vazgeçen polisler bugün itibari ile ek göstergelerine kavuştular.

Polislere İçişleri Bakanlığından Müjde

Polislerin gözü kulağı; İçişleri Bakanlığından gelecek habere kilitlenmişken, bugün bu haber resmen duyurulmuş oldu. Artık polisler 3600 ek gösterge ile görevlerine devam edecekler. Bakan Soylu söz verdiğimiz gibi arkasında durarak değerli polislerin çalışma sürelerine 3600 ek göster fırsatı vererek emeklerinin karşılığı alabileceklerine dikkat çekti. Yüzbinlerce polis aldıkları bu müjdeli haberle sevinçli olduklarını da ifade ettiler.

3600 Ek Göstergeden Yararlanacak Memurlar

Geçtiğimiz aylarda hükümet yetkilileri 3600 ek gösterge verecekleri memur sınıfları konusunda gerekli açıklamayı yapmıştı. Polis, hemşire, din görevlisi, şube müdürleri, daire başkanları, il müdürleri, bölge müdürleri, üniversite genel sekreterleri bu ek göstergeden yaralanabilecek memur sınıflarıydı. İlk müjdeli haber Emniyet Müdürlüğüne bağlı polislere verildi. Daha sonra söz verilen diğer statüde çalışan memurlara henüz bir haber gelmezken, ilerleyen zamanlarda bu durum değişebilir. Sırada olan hemşirelerin ek göstergeleri olduğu belirtilmektedir.

Polislerin Maaşı Artacak mı?

Ülkenin güvenliğini sağlamak için emek veren, canla başla huzurlu bir ortam yaratmaya çalışan polislere verilen 3600 ek gösterge müjdesinden sonra maşalara yapılacak zam akılları kurcalamaktadır. Ek gösterge rakamları unvan, hizmet sınıfı ve derecelere göre maaş farklılıkları olabilecek. 2200’den 3000’e ve son olarak 3600 a çıkarılmasıyla önemli oranda maaşa zammın geleceği an beklenmektedir. Polislerin şuan ki aldıkları mevcut maaşın üzerine ciddi oranda zam yapılacağı da gün yüzüne çıktı.

Bu yazı 312 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun