PTT'den 55 Bin Personel Alımı | ÖSYM Kılavuzu
 

PTT’den 55 Bin Personel Alımı

Paylaş
 

Son yapılan açıklamalara göre PTT, 2019 yılı içerisinde farklı pozisyonlara eleman alımı yapacak. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Kenan Bozgeyik tarafından yapılan açıklamalarda, alımları bekleyen kişiler için müjdeler verildi. Kesin tarihi ve pozisyonları verilmemekle beraber, 2019 yılı içerisinde toplamda 55 kişinin PTT bünyesine alınacağı açıklandı. 2018 yılı başında ilk olarak açıklama yapan PTT, toplamda 60 bin kişinin alınacağını duyurmuştu. Ardından ilk etapta yapılan sınav sonucu 5 bin kişi PTT bünyesine alındı. Kalan 55 bin kişilik alım için yeni bir açıklama yapıldı ve 2019 yılı içerisinde yeni alımların gerçekleşeceği belirtildi. Söz konusu alımların hangi aylarda ve hangi sayılarda yapılacağı ise tam olarak net değil. Kenan Bozgeyik tarafından yapılan açıklamada bu alımların peyderpey gerçekleşeceği duyuruldu.

PTT Personel Alımı Başvuru Şartları Neler?

Yeni memur alımları için geçerli şartlar, 2018 yılı başında açıklanmıştı. Başvuru yapmak isteyen adayların 18 yaşını tamamlamış olması ve 35 yaşından büyük olmaması gerekiyor. Kamu haklarından mahrum olmamak, sağlık problemi bulunmamak, adli sicil kaydı bulunmamak ve güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almak gibi temel şartlar bulunuyor. Personel alımlarında geçerli eğitim şartı ise hem lise mezunlarını hem de lisans mezunlarını kapsıyor. Yapılacak olan yeni alımlara, liseyi yeni bitirmiş kişiler de başvurabilir. Bu şartları sağlayan kişiler; uzman yardımcısı, mimar, mühendis, avukat, gişe memuru, tekniker ve postacı kadrolarına memur olarak alınacaktır.

PTT Personel Alımı Nasıl Yapılır?

Yapılan personel alımları toplamda 2 farklı aşamada yürütülür. İlk aşamada adaylara yazılı sınav uygulaması yapılır. PTT personel alımlarına başvurmak isteyen kişilerin öncelikle bu yazılı sınava girmesi gerekiyor. Söz konusu yazılı sınav tarihleri daha önceden resmi web adresi üzerinden duyurulur. Gerekli sınav ücretini yatırdıktan sonra belirli şehirlerde yapılan bu sınavlara girebilirsiniz. Girdiği sınavdan yeterli puanları alan adaylar, daha sonradan sıralamasına göre sözlü mülakatlara davet edilir. Bireylerin tüm aşamaları başarıyla tamamlayabilmesi için, sözlü mülakat aşamasında da yeterli puanı almaları gerekiyor. Girdiğiniz tüm sınavların gerekli sonuçları, PTT resmi web sitesi üzerinden sizlere aktarılır.

Bu yazı 283 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
  • YORUM
yorum ikonu
2019-09-29 19:51:47
yorum ikonu
2019-08-26 00:26:00
yorum ikonu
2019-08-19 15:36:02