Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesine Alım

Paylaş
 

Yıl planlaması kapsamında kamuya istihdam zaman zaman ihtiyaç belirten kurumlarca ilan edilmektedir. Bu ilanlar binlerce işsize umut olmakla birlikte kurumların insan kaynağı ihtiyacını da gidermektedir. Bugün yayımlanan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi personel ihtiyacı için gereken şartlar hem Rektörlük sitesi hem de iş kur sitesinde yayımlanmıştır. Gerekli şartlar yazı içerisinde ayrıntılı bir şekilde açıklanmıştır.

Kpss şartı aranmadan yapılacak Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesine yapılacak yerleştirmeler için işkur.gov.tr internet adresinden yayımlanan ilanda toplamda 3 personel alımı yapılacağı belirtilmektedir.

04-08/03/2019 tarihlerinde yapılması zorunlu olan müracaatlarda daimi işçi statüsünde çalışmak isteyen eski hükümlü veya terörle mücadele kanunu kapsamında malül ve engelli kanunu maddelerinin kriterlerini taşıyanlar müracaat edebilecek. İstenilen bir diğer kriter ise en az ilk okul mezunu olmak.

İhtiyaç Duyulan Kadrolar

Daimi işçi statüsünde çalışmak kaydı ile alınacak işçiler için açık bulunan pozisyonlar temizlik işçiliği olup 3 adet eski hükümlü ve terör mağduru vasıflarını taşıyanlar için diğer 3 adet temizlik kadrosu ise engelliler için ayrılmıştır.

Başvurular

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörlüğü ihtiyaca binaen 4857 sayılı İş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğe istinaden alımların yapılacağını başvuruların ise Üniversitenin www.erdogan.edu.tr internet adresi üzerinden ve/ veya işkur müdürlüklerine şahsen veya işkur.gov.tr internet adresi üzerinden bahsi geçen tarihlerde başvurmaları gerekmektedir.

Daha net anlaşılması adına

İhtiyaç Duyulan Hizmet Kolu ihtiyaç Duyulan Personel Sayısı Öğrenim Durumu Sınav Şekli

Engelli Temizlik Personeli 3 En az İlkokul Kura- Sözlü

Ter. Mağ. Veya Eski Hükümlü 3 En az ilkokul Kura-Sözlü

Kamu kurum ve kuruluşlarına ihtiyaç duyulacak personel alımlarını ilan yetkisine sahip olan İşve İşçi Bulma Kurumu’na öncelikle kayıt yaptırmak gerekir. Müracaat süresi uzatılmayacağı için müracaatın zamanında yapılması önemli olacaktır. Müracaat etmeden evvel bahsi geçen yönetmelikleri okumak faydalı olacaktır. Bu yönetmelikleri resmi gazete sayısı ile internetten görebilmek ve çıktı almak mümkündür.

Bu yazı 121 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun