Sabancı Holdingin Vakfı Burs Dağıtmaya Başladı

burs-sabanci-universite
Paylaş
 

Üniversite kayıtları başladıktan sonra bir çok öğrencinin maddi desteğe ihtiyaçları arttı. Peki bu maddi desteğe öğrenciler nasıl ulaşacak ? Devletle beraber bazı büyük kuruluşlar maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere burs veriyor. Bu desteği alabilmek için başvuru yapmanız yeterli. Nasıl mı ? Buyurun Sabancı Vakfı burs başvurularına geçelim.

Sabancı Holdingin Vakfı Burs Vermeye Başladı

Sabancı Vakfı maddi desteğe ihtiyacı olan başarılı ve lisans ve ön-lisans eğitimi alan öğrencilere burs veriyor. Bursların hiçbir şekilde geri ödemesi olmadığını belirtmek isterim. Burslar Ekim ve Haziran ayları arasında olmak üzere 9 ay boyunca, bursu kazanan öğrencilerin banka hesabına yatırılıyor.

Her yıl Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) üstün başarı sağlayan öğrencilere verilen “Üniversiteye Giriş Bursu” dışında yine bu sınavda başarı gösteren öğrencilere Sabancı Vakfı tarafından “Kalkınmada Öncelikli İllerdeki Liselerden Mezun Öğrenciler” ile “Engelli Öğrencilere” de burs veriliyor. Sabancı Vakfı kurulduğu tarihten itibaren 45 binden fazla öğrenciye burs imkanı sağladı. Her yıl 400 yeni öğrenciye burs vermeye devam etmektedir.

Sabancı Vakfı Bursları üniversiteye yeni giren öğrencilere hangi şartlar altında verilmektedir ? Ara sınıf öğrencileri ve ikinci öğretim öğrencileri ve lisansüstü öğrencilerine burs vermemektedir. Tek şart yeni başlayan öğrencilere burs verilmektedir.

Bursun Devamı ve Şartları

Sabancı Vakfı bursları, T.C. uyruklu ve her yıl üniversiteye yeni kayıt yaptıran lisans öğrencileri için geçerlidir.

burs veriliyor üniversitelilere

Bu yazı 327 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun