Sağlık Bakanlığı Atamaları

Paylaş
 

Binlerce sağlık sektörü mezununun uzun zamandır beklediği atamalara ilişkin açıklama geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamada 2019 yılı içerisinde birçok bölümde beklentilere cevap veren miktarlarda açıklama yapılacağı belirtildi. Bu alımların sağlık sektöründeki büyük bir çalışan açığını kapatacağına değişen sağlık bakanının bu açıklamaları alım bekleyen sağlık mezunları tarafından büyük bir mutluluk ile karşılandı.

Bu alımların hangi tarihlerde ve hangi alanlara olduğunu da açıkça belirten sağlık bakanı Fahrettin Koca’nın bu açıklamaları sonrası sağlık mezunlarında heyecanlı bir bekleyiş başlamıştır. Sağlık bakanlığı tarafından artan insan sayısının sağlık hizmetlerini yerine getirmek için alınacak bu sağlıkçılar 2019 yılının ilk aylarından itibaren görevlerine başlayacaklardır.

2019 Yılında Sağlık Bakanlığı Atama Sayısı

Günden güne sağlık alanından mezun olan kişi sayısının artması ile birlikte işsiz mezun sayısı da artmıştır. Bu nedenle alımların sayısı oldukça önemlidir. Fahrettin Koca’nın açıklamaları sonrası ise gözler alım sayılarına ve hangi bölümlerden olduklarına çevrilmiştir. Bu açıklamalarda sağlık bakanı Fahrettin Koca hemen bu ay acil tıp teknisyenliği, ambulans şoförü ve işletmenlik alanları ile ilgili 6.500 kişi alacaklarını ve bu alımların 2019 yılı içerisinde 25.000’i bulacağını belirtmektedir. Pratisyen hekim, uzman hekim, eczacı ve diş hekimi olarak alınacak bu 25.000 sağlık çalışanı hiç kuşku yok ki ülkemize sağlık sektöründe uzun yıllar kaliteli hizmet sunacaklardır.

Bu yazı 190 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun