Sağlık Bakanlığı Personel Alımı

Paylaş
 

Sağlık Bakanlığı geçmiş tarih itibari ile yaptığı duyuruda merkez ve taşra eyaletlerinde görevlendirmek üzere Türkiye İş Kurumu aracılığı sayesinde toplamda 5 bin 298 personel alacağını resmi kanallar aracılığı ile duyurmuştu. Bu alımların başlangıç süresinden bitiş anına kadar tüm detaylara Sağlık Bakanlığı sayfasından da erişim sağlana bilinecek. Yapılan bu son duyuruda belirtilen değişiklik son tarih olarak 16 Kasım 2018 tarihine uzatıldığını ifade edildi.

Yeni Personel Alımı İçin Süre Uzatıldı

Sağlık bakanlığı bünyesine katmak için 5 bin 298 personel alımına ilişkin kararı hem kendi sayfasından hem de Türkiye İş Kurumu sayfasından gerekli şartları ve istenilen evrakların bilgisi açıklanmıştır. Sağlık Bakanlığı bu alım sürecini 13 Kasım’da son vererek tarihi konusunda açık kapı bırakmıştı. Ancak yapılan son dakika gelişmeleri ile bu tarih uzadı ve başvurular 16 Kasım 2018 Cuma gününe kadar uzatıldı. Yeni bir iş sahibi olmak isteyen vatandaşların da gözü kulağı böyle bir haberdeydi. 16 Kasım 2018 tarihi mesai bitimine kadar adaylar evraklarını teslim etmeleri gerekmektedir. İlk önce yayınlanan tarihte evraklarını çeşitli nedenlere bağlı olarak teslim edemeyen adayların sorunu büyürken, sağlık Bakanlığı attığı bu dev adımla tarihin uzatılması için talimat vererek umutları tekrar yeşertmiş oldu.

4857 sayılı iş kanunu çerçevesinde alımlar Türkiye iş kurumu tarafından yasal ve remi yollarla yapılacaktır. Aranan şartlarda internet ortamında açıkça belirtilmiştir.

Kurada İsmi Çıkan Adaylar Evrak Teslim Etme Sürecinde

Sağlık Bakanlığı aldığı son karala sürenin uzatılmasını istedi. 20.10.2018 tarihinde yapılan başvurular içinde çekilen kurayla ismi çıkan adaylar başvuru evraklarını 13 Kasım2a kadar teslimini yapmaları gerekmekteydi. Bu süre 16 Kasım Cuma günü mesai bitimine kadar uzatıldığı için yeni bir ışık daha doğdu. Adaylar hızlı hareket ederek verilen tarihte evraklarını teslim ederlerse görevlerine kısa sürede başlayabilecekler. Adaylar başvur evraklarını İl Sağlık Müdürlüklerine bırakmaları gerekmektedir. 17-22 Kasım 2018 tarihleri arasında belirtilen kurallar gereği Bakanlığımız yönetim Hizmetleri genel müdürlüğü diğer hizmet sınıfları atama dairesi başkanlığı gerekli görev dağılımını kısa sürede yaparak adayların başlamaları için imkan tanınacaktır.

Bu yazı 277 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun