Sağlık Bilimleri Üniversitesinden Akademik Personel İlanı

Paylaş
 

Devlette personel alım ilanlarının yayınlandığı Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sitesinden yapılan yayın ile Sağlık Bilimleri Üniversitesine 16 akademik personelin alımının yapılacağı duyuruldu. Üniversitenin rektörlüğü tarafından yapılan resmi duyuruda gerekli şartları sağlaması halinde başvuruların kabul edileceği bildirildi. Bu şartlar için 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu gerekçelerini sağlıyor olmak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun içerisinde bulunan 48. maddeye aykırı olmamak, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği şartlarını karşılıyor olmak gerekmektedir. Bu kanunların ilgili maddelerine uyum sağlayamayan adayların başvurularının geçersiz sayılacağı üniversite rektörülüğünün yaptığı resmi açıklamada belirtilmiştir. Personel alınacak olan fakülteler arasında diş hekimliği, eczacılık, Hemşirelik fakültesi, sağlık bilimleri fakültesi, tıp fakültesi ve sağlık hizmetleri meslek yüksekokulu yer almaktadır. Üniversite rektörlüğü personel daire başkanlığında verdiği ilan içerisinde 13 adet Dr. Öğretim Üyesi, 2 adet profesör ve 1 adet doçent ilanı vermiştir. İlanlar hakkında daha detaylı bilgi ve diğer bilgileri için http://www.sbu.edu.tr/ üniversitenin resmi internet adresinden veya 0216 418 96 16 numaralı telefondan ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Profesör Kadrosu Başvuru Şartları

Yapılan resmi açıklama ile alınacak olan profesörlerin kadrolarının daimi olacağı özellikle belirtilmiştir. Buna ek olarak profesörlük kadrosuna başvuracak olan adayların özgeçmişlerini “Başlıca Araştırma Eserini” ve anabilim dallarının bilgileri ile beraber iletmeleri gerekmektedir. Aynı zamanda doçentlik belgesinin noterden aslı gibidir onayı ile beraber iletilmesi, başvuru dilekçelerinin hazırlanması ve bu dilekçe ile beraber 6 takım dosyaları ve CD kayıtları ile beraber en geç 15 gün içerisinde Üniversite Rektörlüğüne iletmeleri gerekmektedir.

Doçent Kadrosu Başvuru Şartları

Doçent kadrosuna başvuracak olan adayların başvuru yeri ilgili ilanın yayım tarihi itibari ile en geç 15 gün içinde başvuracakları ilgili birimlere direkt olarak yapılmaktadır. Doktora belgelerinin noter tasdikli fotokopileri, yönetmeliklere uygun şartlarda hazırlanmış dosyaların 4 takımının hazır edilmesi ve başvuru dilekçelerinin de eklenerek başvurulması gerekmektedir. Üniversiteye kabul edilecek olan kadrolar hakkında üniversite tarafından yapılan açıklamada personellerin gerekli görülmesi halinde yurt içi veya yurt dışında farklı konumlarda iki yıl süre ile görevlendirilmesi ihtimalini ifade etmişlerdir.

Bu yazı 340 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun