Sahil Güvenlik Sınavsız İşçi Alacak

Paylaş
 

Devlet Personel Başkanlığına ait siteden yayınlanan ilanda Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde çalıştırılmak düşünülen 3 sürekli işçi ilanı başvuruya açıldı. 26 Kasım 2018 tarihinde siteden ilan edilen 3 daimi işçi ilanı için aranan şartlar ve başvuru tarihlerinin ne zaman son bulacağı ile ilgili duyuru yayınlandı. Alımı gibi kurumun Türkiye İş Kurumu olduğu belirtildi.

Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Onarım Destek Komutanlığı içerisinde istihdam edecek olan başta KPSS olmak üzere herhangi bir sınav şartı olmadan atanacak olan ve en az lise düzeyinde mezuniyeti bulunan adayların 1 tanesi Genel Alan Temizleme Görevlisi olarak yapılacak. Diğer 2 işçinin ise Büro Görevlisi olarak atanacağı duyuruldu. 3 işçi ilanı için yapılacak alımın başvuru tarihleri 26 Kasım 2018 tarihi ile 30 Kasım 2018 tarihi olarak belirlendi. Adaylar bu tarihler arasında başvurularını iletmek için İŞKUR resmi sitesine girerek ilgili ilana ait başvurularını gerçekleştirebilir. Adayların başvuru yapmadan önce mutlaka başvuru şartlarını okuması gerekmektedir.

Alımı Yapılacak Pozisyonların Başvuru Şartları Nelerdir?

Yayınlanan işçi alımı ilanı için gereken şartlar mevcuttur. Başvurular 26 Kasım 2018 tarihinde başvuru yapacak adayların kullanımına açıldı. Son başvuru tarihi 30 Kasım 2018 olarak duyuruldu. Aranan başvuru şartları arasında Türk vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak gibi standart şartlar bulunmaktadır. Ayrıca devletin bekasına karşı işlediği suçlardan dolayı affa dahi uğramış bile olsa başvuru da bulunmak mümkün değildir.

Bu şartların yanı sıra anayasal düzene zarar verecek, milli güvenliği sarsacak düzeyde suçlar ve casusluk, rüşvet, hırsızlık, devlet sırlarını ifşa etme, sahtecilikte bulunma, dolandırma eyleminde bulunma, sahtecilik yapma, resmi evraklarda güveni kötüye kullanma, hile kullanarak iflas etme, ihale aşamalarında fesat karıştırma, işlediği suç sonucunda elde ettiği mal varlığını kullanan ve son olarak kaçakçılık yaparak suç işleyenler başvuruda bulunamaz. Sınav başvuru sürecinin sona ermesinin ardından 7 Aralık 2018 tarihinde saat 10.00′ da Pendik Belediyesine ait Yunus Emre Kültür Merkezinde başvuru yapanların arasında yapılacak kura ile 3 işçi belirlenmiş olacak.

Bu yazı 254 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun