Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Alımı Açıklandı

Paylaş
 

İçişleri Bakanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş alım sonuçlarını açıkladı. Geçtiğimiz dönemde sınava giren adayların sınav sonuçlarını stresli bir şekilde bekledikleri süreç İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile beraber son buldu. Bir süredir ahil güvenlik Komutanlığı sınav sonuçlarının açıklanmasını bekleyen adayların bu stresli bekleyişi nihayet son bulmuş oldu.

Sahil Güvenlik Komutanlığı’ndan gelen duyuru ile beraber 3’üncü Dönem Uzman Erbaş alımı ile ilgili sonuçların açıklanması üzerine yapılan açıklama ile beraber adayların T.C. kimlik numaraları üzerinden sisteme erişim sağlayabilmeleri mümkün hale geldi. 2018 yılı içerisinde yapılan sınav ile beraber pek çok adayın bu sınav sonucunu beklemesi İçişleri Bakanlığı’nın daha hızlı bir şekilde hareket etmesine neden oldu. Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yapılan açıklama ile beraber adaylara müjdeli haber duyuruldu ve sınav sonuçlarının açıklandığına dair adaylara resmi web sitesi üzerinden duyuru geçildi.

Sonuçlar SGK Sayfasında!

İçişleri Bakanlığı’na bağlı olarak işlemekte olan Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından bugün yapılan açıklama ile beraber Uzman Erbaş alımına ilişkin sınav sonuçlarının açıklandığına dair gelen haber ile adaylar SGK sayfasına akın etti. Sistemde yaşanan yoğunluk sebebi ile geç açılan resmi web sayfasında T.C. kimlik numarası üzerinden sınav sonucunu öğrenebilmek mümkün. Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından 2018 yılının 3’üncü dönemine ilişkin olarak Uzman Erbaş alımı ile ilgili sınav duyuruları yılın ilk çeyreğinde yapılmıştı.

Bu dönemlerde sınava giren adaylar için yılın son günlerine girdiğimiz şu dönemlerde 3’üncü dönem sınav sonuçları da açıklanmış oldu. Sınav sonuçlarını öğrenmek için adayların Uygulama.sg.gov.tr/SonucSorgu/sonucSorguUzman.xhtml web adresini ziyaret etmeleri ve T.C. kimlik numaraları üzerinden sonucu öğrenebilmeleri mümkün. Sabah saatlerinde yaşanan teknik sorunun çözülmesi ile beraber yeniden açılan sistem üzerinden sınava ilişkin diğer bilgiler de kullanıcı karşısına çıkıyor.

Uzman Erbaş alımı konusunda içişleri Bakanlığı’na bağlı olarak görev almakta olan Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde yapılan sınavı kazanan kişilerin gerekli olan belgeleri hazır ederek görevlerine başlamaları sağlanacak. 3’üncü dönem sınav sonuçlarından sonra gözler 2019 sınavlarına çevrildi.

Bu yazı 253 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun