Sahte Raporla Polisliğe Alınmışlar

Paylaş
 

Fetullahçı terör örgütü üyelerinin polis olmaya müsait olmayanların Ankara’da bir devlet hastanesinde yaptıkları hilelerle bu kişileri sağlam göstererek polis yaptıkları ortaya çıktı. Belirtilen hastanede görev yapan Faruk Demirtaş isimli doktorun gözleri bozuk olduğu halde rapor almaya gelenlere yaptığı kontroller de gözleri tam görüyor onayı vererek 2010, 2011, 2012 yıllarında yapılan polislik alımlarında 114 adaya sağlam raporu verdiği tespit edildi.

Bu şekilde devletin birçok kurumuna sızan ve kurumda bulunan, mesleğini canı gönülden yapan polislere tuzaklar kurarak onları sahte raporlarla sahip oldukları polislik mesleğinden attıkları da biliniyor.

Bu skandal olayın ayrıntıları Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na gelen ihbar sonucu yapılan değerlendirmede ortaya çıktı. İhbarda yer alan ibareler de Prof. Dr. Rıza Murat Karaşen isimli doktorun Ankara Keçiören Hastanesi’ne başhekim olarak atandığında burada oluşturduğu FETÖ örgütüne ait doktorlar aracılığıyla polis okullarına sağlam olmadığı halde sağlammış gibi raporlar vererek çeşitli kişileri yerleştirdikleri görüldü.

Sahte Rapor İle 3 Yıl İçinde 114 Kişi

Başsavcılığı başsavcılığı ihbar üzerine başlatılan bu dava ile tespit ettiği sahte rapor olayını kimlerin yaptığını öğrenmek için harekete geçti. Yapılan çalışmalar sonucu tespit edilen kişiler arasında Prof. Dr. Murat Rıza Karaşen başhekim olarak, Faruk Demirtaş göz hastalıkları uzmanı olarak, Baran Acar KBB olarak, Buket Eryonucu ise Psikiyatri olarak rapor sağlam ibaresini vurarak 114 polis adayını koleje gönderdiği açıklandı.

Bu yazı 246 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun