Seçim Öncesi İktidardan Müjdeler | ÖSYM Kılavuzu
 

Seçim Öncesi İktidardan Müjdeler

Paylaş
 

Her seçim öncesi olduğu gibi bu seçimde de iktidar partisi olan parti istihdam vaatlerinde bulunur. Bu vaatler bazen seçim sonrası gerçekleşse bile bazen unutulabilmektedir. Seçim öncesi yurt gezilerine ayrı bir önem veren Bakanlardan Sanayi ve Teknoloji Bakanı’nın durağı Trabzon iliydi. Müjdeli haberler ile geldiğini belirten Bakan Mustafa Varank istihdam müjdesini Trabzonlular ile paylaştı.

Bu Vaat Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’tan

Halen aktif olarak görevde bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Trabzon iline yaptığı ziyarette istihdam sözü verdi. Yaptığı açıklamalarda yatırımların hız kesmeden devam ettiğine değinen Varank, Trabzon’a yapılan kamu yatırımına değindi. Bu yatırımın 28 milyar olduğunu ve 16 yılda Trabzon ilene yapılan bu yatırımın tarımdan sanayiye, sağlıktan eğitime daha pek çok alanda olduğuna değindi.

Trabzon’da açılması düşünülen yatırım adası projesi ile Trabzon’a 25000 kişilik iş istihdamını sağlayacaklarını belirten Bakan Mustafa Varank, katma değerli üretime önem verdiklerini dile getirdi.

Trabzon ilini endüstri alanında bölgede bir üs haline getirmeyi amaçladıklarını, milli teknoloji hamlesini bu ilden gerçekleştirmek istediklerini ve Trabzon ilinin diğer iller açısından da rol alınması gerektiğini sözlerine ekledi. Bakanın üzerine basa basa belirtiği ve Nisan ayında yapılması planlanan projelendirme ve fizibilite ile ilgili Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası, Valilik Makamı ve Arsin Belediyesi arasında yatırım adası endüstri projesi için sözleşme hazırlanarak karşılıklı imzaların atılacağını belirtti.

Amaçlarının yabancı ve yerli yatırımcıları alt ve üst yapı çalışmalarında bir araya getirmek ve bunun için Bakanlık olarak üzerlerine düşeni en iyi şekilde yapmak olduğunu belirtti

Bakan ayrıca reel sektörde üretimi ve istihdamı teşvik için gerekli düzenlemeler üzerinde çalışıldığını, milli teknolojinin güçlü hale getirilerek dünya ile rekabetçiliği vizyon olarak edinen bir çalışma yürüttüklerini belirten Bakan Mustafa Varank yerli kaynaklardan en iyi şekilde yararlanılması gerektiğine de değindi.

Yatırımların hız kesmeden devam edeceğini, yatırımların aynı zamanda istihdam demek olduğunu ve 25000 kişiye istihdam gerçekleştireceklerine ayrıca yeniden değinen Bakan Mustafa Varank Trabzonluları ve Türkiye’yi güzel günlerin beklediğini belirtti.

Bu yazı 86 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
  • YORUM
yorum ikonu
2019-09-29 19:51:47
yorum ikonu
2019-08-26 00:26:00
yorum ikonu
2019-08-19 15:36:02