Seçim Öncesi Mağduriyetler Gideriliyor

Paylaş
 

Seçim öncesinde halkın birçok eksik yanının tamamlanması sağlanırken bu işten öğrencilerde fayda sağlamaya başlamış durumdalar. Bunların yanında bir başka nokta ise orta öğretim öğrencilerini ilgilendiren yeni gelişme olmuştur.

Devamsızlıktan Kalanlar Okuldan Mezun Edildi

Milli eğitim bakanı İsmet Yılmaz geçtiğimiz günlerden devamsızlıktan kalan öğrencilerin yüzlerini güldürdü. Bakan Yılmaz bir defaya mahsus olmak üzere son sınıfa gelmiş orta öğretim öğrencilerinin devamsızlık süresini aşan öğrencilerin bu kusurunun silindiğini belirtti. Burada ise önemli olan mevzu bu öğrencilerin derslerinde başarılı olma şartıdır. Derslerinde başarılı olup da okulun vermiş olduğu devamsızlık hakkını aşan ve mezun konumunda olan bu kişilerin devamsızlıkları silinerek mezun konumuna getirildiler.

Binlerce Öğrenci Bir Defalık Yararlanabilecek

Bu işlemden yaklaşık olarak 9 bin 77 öğrencinin yararlandığı belirtilmekte. Ancak bu durum sadece bir defaya mahsus olarak düzenlenmiştir. Bakan Yılmaz bu öğrencilerin de diğer mezun olan arkadaşları gibi mezun konumunda değerlendirildiklerini aralarında bir fark olmadığını ve bu konuda oluşabilecek farklılığı kaldırabilmek için bu şekilde bir proje geliştirdiklerini açıkladı. Mezun olan bu öğrencilere ve ailelerine hayırlı olsun dileklerini ileten bakanın bu açıklamaları gençler tarafından oldukça beğeni topladı.

Gençler Bu Habere Memnun

Bakanın yaptığı bu açıklamalar sosyal platformlarda da oldukça beğeni topladığı gözler önünde derslerinden başarılı oldukları halde bazı gerekçeler ile okulun onlara hak olarak tanımış olduğu devamsızlık süresini aşıp da mezun olamayan bir kitle bu habere oldukça sevinç duymakta. Bu gençler başarılı oldukları halde devamsızlık problemi yaşadıklarından dolayı sınıf tekrarı yapmak durumunda kalmalarının önüne geçilmiş oldu. Seçim öncesi bir oy rantı olarak düşünülse de haklın mağduriyeti de giderilmiş olması farklı bir olgu olarak karşılanmaktadır.

Bu yazı 400 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun