Şehir Hastaneleriyle İlgili Açıklama

Paylaş
 

Şehir hastaneleriyle ilgili açıklama. Kahvaltı için muhabirlerle bir araya gelen sağlık bakanı Fahrettin Koca, şehir hastaneleriyle ve personel alımlarıyla ilgili merak edilen sorulara cevap verdi. Şehir hastanelerinin sağlık sektöründe hizmet veren tek kurum olmadığını belirten bakan farklı konularda önemli açıklamalarda bulundu.

Şehir Hastaneleri Sistemi Yanlış Anlaşılıyor

Bakan Koca, şehit hastanelerinin temel işleyiş prensiplerinin doğru algılanmadığını belirtti. Şehir hastanelerinin çalışma mantığının hasta sayısının garanti edilmesi olmadığını vurguladı. Şehir hastanelerinin amacı herkese en hızlı ve etkili şekilde hizmet götürmek olarak belirlendi. Farklı şehirlerde yapımına devam edilen şehir hastaneleri, en büyük projelerin başında geliyor. Çok sayıda hasta kapasitesi olan hastanelerde pek çok personele de ihtiyaç duyulacak. Henüz faaliyete başlamamış olan hastaneler, yapılan büyük yatırımlardan bir tanesi.

Hastanelere Personel Alımı Yapılacak

Şehir hastaneleri fazla yataklı olmasıyla dikkat çekiyor. Bu nedenle, temizlik, sağlık gibi alanlarda hastalara hizmet verecek personel alımının fazla olması planlanıyor. Bakan Koca, şehir hastaneleri açıldığı anda diğer sağlık hizmetlerinin sona ermeyeceği konusuna da dikkat çekti. Bakan, konuyla ilgili oluşan yanlış anlaşılmaların giderilmesi adına açıklamalar yaptı. Bu nedenle, yapılacak personel alımlarının iş arayan hastane bünyesinde çalışmaya uygun kişiler tarafından takip edilmesi gerekiyor.

Planlanan Zamana Uygun Hareket Ediliyor

Şehir hastanesi açılışının planlanan şekilde olacağını sözlerine ekleyen Fahrettin Koca, Ankara Bilkent’te hazırlıkları devam eden şehir hastanesinin yılsonuna doğru açılarak vatandaşlara hizmet vermeye başlayacağını dile getirdi. Şehir hastanelerinin yapıldığı bölgelerde oluşacak trafik sorunları için de çeşitli önlemler alınıyor. Bölgede çok sayıda hasta ve yakınını ulaşım açısından rahatlatması planlanan yeni yollar ve köprüler yapılıyor. Bu sayede, hastaneye en hızlı ve güvenli şekilde ulaşım sağlanırken bölge sakinlerinin de bu durumdan olumsuz anlamda etkilenmemesi amaçlanıyor. Erişimin zor olduğu kimi yerlerde poliklinik ve acil gibi hizmetlerin devam edeceğini de söyleyen bakanın yaptığı önemli açıklamalar konuyla ilgili pek çok soru işaretinin giderilmesini sağladı. Şehir hastaneleri sisteminin doğru ve etkin şekilde işlemesi için az da olsa zaman gerekiyor.

Bu yazı 175 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun