Şehit Ve Gazi Çocuğuna Eğitim Desteği

Paylaş
 

Son günlerde basında sıkça söz edilen şehit ve gazi çocuklarına yönelik olan eğitim desteği dün öğrencilerin hesaplarına yatırıldı. Türkiye’de terör olayları sonucu şehit ve gazi olmuş askerlerin bakmakla yükümlü olduğu, on dokuz bin çocuğun eğitim masrafının karşılanması için düğmeye basıldı. İlköğretim öğrencileri için 1.769 lira, lise öğrencileri için 2.653 lira ve üniversite öğrencileri için ise 3.538 lira devlet desteği, şehit ve gazi çocuklarının hesaplarına yatırıldı.

Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca Düzenlendi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının bir süredir üzerinde durduğu, şehit ve gazi çocuklarına yapılacak olan eğitim yardımı dün gerçekleştirildi. Çocukların bu yardımı almaları için herhangi bir başvuru yapılmasına gerek duyulmadı. Tüm şehit ve gazi çocuklarına bu yardımın yapılacağı, geçtiğimiz günlerde kamuoyuna duyurulmuştu.

Eğitim Yardımı Hangi Bankalara Yatırıldı?

2018 – 2019 yılı için şehit ve gazi çocuklarına yapılan bu yardımlar, öncelikle çocukların maaş aldıkları bankalara yatırılıyor. Şayet şu an itibari ile maaş aldıkları bir banka yoksa PTT üzerinden Tc kimlik numaraları ile başvuru yaparak bu eğitim yardımını alabiliyorlar. Yardımların yatırıldığı bankaların ise Ziraat Bankası, Halk Bank, Akbank, Vakıflar Bankası, Burganbank, Fibabanka, Denizbank, Garanti Bankası, İş Bankası, İng Bank, Türk Ekonomi Bankası, Şekerbank ve Yapı Kredi Bankası olduğu duyuruldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı öğrencilere yapılan bu yardımların yaşam boyu devam edeceğini açıkladı.

Bu yazı 223 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun