Sınav Öncesi Son Günler Nasıl Değerlendirilmeli?

Mâlum YGS’ye çok az bir süre kaldı. Adaylar istedikleri üniversite ve bölümü kazanmak için var güçleriyle çalışıyor. Peki bu çalışmaların daha iyi sonuç vermesi için neler yapmak gerekiyor?.. 

YGS gibi sınavlar bilgiden çok okuduğunu doğru anlamayı ve yorumlamayı gerektiren sorulardan oluşur. Bu yüzden sadece konu anlatımına çalışıp bilgi edinmekle bu sınavda başarılı olmak pek mümkün değil. Dolayısıyla konu anlatımını soru çözümü ile desteklememiz gerekir.  Sınavın yaklaştığı bu dönemde öncelikle mevcut durumumuzu iyi analiz etmeliyiz. Konu anlatımı açısından bir eksiğimiz yoksa tamamen soru çözmeye odaklanmalıyız. Böylece hem soru tiplerine daha çok aşina oluruz hem de soru çözme pratiğimiz artar. Fakat konu eksiğimiz varsa bunları ivedilikle tamamlamalı ve soru çözümüne geçmeliyiz.

Doğru çalışma ile birlikte zihinsel olarak sınavı doğru algılamak da önemli. İstemek normal tabi ama isteklerimizin mutlak doğru olup olmadığını da bilemeyiz. Biz elimizden geleni yapalım ve hakkımızda hayırlı olanı Allah’tan dileyelim.

Bu yazı 915 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun