Sivas Valiliğine Personel Alınacak

Paylaş
 

Sivas Valiliği’nde çalıştırılmak için İçişleri Bakanlığı tarafından 90 kişilik personel alınacağı duyuruldu. Toplum Yararına Programı adını taşıyan proje kapsamından alınması planlanan çalışanlar içinse bazı şartlar aranacak. TYP çerçevesinde alımı yapılacak personellerin on sekiz yaşını doldurmaları isteniyor. Ayrıca başvuracak olan adayların en azından ilkokul mezunu olmaları isteniyor. Alımların Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yapılacağı belirtildi.

Kırk Beş Yaş Şartı

Başvuracakların ilkokul mezunu olmalarının yanı sıra kırk beş yaşını geçmemiş olmaları da aranılan bir diğer özellik. Başvuruların sadece İŞKUR üzerinden alınacağı iş alımında ilan tarihi 19 Kasım 2018 olur iken, son başvuruda bulunulabilecek tarih ise 23 Kasım 2018 olarak belirlendi. Adayların başvurularını İŞKUR’a giderek değil, İŞKUR’un internet sitesi üzerinden yapmaları gerekiyor. İŞKUR bu iş başvurularında şubelerinden başvuru alımı yapmayacağını açıkladı.

Başvuru Şartları ve Başvuru Yapma Yolu

İŞKUR internet sitesinden alacağı başvurular için isteyeceği şartları da internet sitesi üzerinden açıkladı. Buna göre on sekiz yaşını doldurmak her zamanki gibi ön şart olarak başvuru şartlarında yer alır iken bir diğer dikkat çeken ise kırk beş yaş şartı oldu. Yayımlanan ilana göre kırk beş yaşını aşmış olan kişiler bu iş ilanına başvuru yapamayacak.

Şartlarda diğer aranılan özellik ise ilkokul mezunu olma şartı. Bu şarta göre ilkokul mezunu olanların başvuruda bulunabileceği belirtilir iken ortaokul, liseler, üniversitelerin ön lisans ve lisans bölümlerinin de başvuruda bulunmalarında herhangi bir sakınca bulunmuyor. Başvuru yapmak için adaylarda aranılan bir başka şart ise işsiz olan kişinin Türkiye İş Kurumu’nda bir işsizlik kaydının yer alıyor olması. Buna göre İŞKUR’da işsizlik kaydı olmayan kişiler bu iş için başvuruda bulunamayacak. İç İşleri Bakanlığı’nın Sivas Valiliği için yapacağı bu alımlara İŞKUR sayfasından başvuru yapılabilecek.

Başvuruya kolay erişmek için ise sitedeki arama kısmına 265645 yazmanız yeterli olacaktır. Bu arama sizi direkt olarak ilgili iş başvurusuna ulaştıracaktır. Başvuru için son tarihin 23 Kasım 2018 olduğu belirtilmek ile birlikte başvuruyu daha önce yapmanız son gün sistemdeki yoğunluklara takılmamanız için yararlı olacaktır.

Bu yazı 345 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun