Soylu’dan Polis Alımı Açıklaması

Paylaş
 

İçişleri bakanı Süleyman Soylu bu sabah sürpriz bir ziyarette bulunarak 10 Nisan Polis Merkezi Amirliği’ni ziyaret etti. Programda olmayan bu ziyaret bizzat Süleyman Soylu’nun isteği ile gerçekleşti. İçişleri bakanı Süleyman Soylu burada polislerle bir süre muhabbet etti ve polis alımları ile ilgili merak edilenler hakkında açıklamalarda bulundu.

Polis Alımları Devam Edecek

Süleyman Soylu sözlerine geçtiğimiz günlerde mezun ettikleri polisleri görev yerlerine gönderdiklerini söyleyerek başladı ve ülke güvenliği için daha fazla polise ihtiyaç duyduklarını bu yüzden de kısa bir süre içinde yeni polis alımı ilanı açıklayacaklarını söyledi. Soylu sözlerine yıl içerisinde yeni bir polis alımı açıklayacağız ve eğitimini tamamlayan polis arkadaşlarımızı yeni görev yerlerine göndermeye devam edeceğiz. Ülkenin güvenliği için bütün arkadaşlarımızla gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz dedi.

Hatıra Fotoğrafı Çektirdiler

10 Nisan Polis Merkezi Amirliği’ndeki bu sürpriz ziyaret en çok polisleri ve öğrencileri şaşırttı. Sabah karşılarında İçişleri bakanı Süleyman Soylu’yu gören polisler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Daha sonra Soylu ile bir süre muhabbet eden polisler hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi. Polis Amirliği’nde görev yapan yetkili polisler Süleyman Soylu’ya bir takım bilgilendirmelerde bulunduktan sonra Soylu binada çeşitli incelemelerde bulundu ve öğleye doğru 10 Nisan Polis Merkezi Amirliğinden ayrıldı. Polis Akademisi başkanı Yılmaz Çolak’da bilindiği gibi daha önceden 2019 yılı içinde polis alımı yapacaklarını açıklamıştı.

Bu yazı 159 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun