Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı İçin Başvurular Başladı

Paylaş
 

Kars Kafkas Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, üniversite bünyesinde sözleşmeyle bağlı olarak çalışacak 17 sağlık personeli için alım yapılacak. Kadro sayısı, alınacak personelin branşı ve hangi bölüm için kaç personel alınacağına ilişkin bilgiler ilgili ilanla duyuruldu. 2018 yılında kamu personeli seçme sınavı sonucuna göre yapılacak değerlendirmede adayların bazı şartlara sahip olması gerekiyor. 2 kişilik Ebe, 1 kişilik anestezi sağlık teknisyeni, 10 kişilik hemşire, 1 adet odyometrist, 1 adet perfüzyonist ve 2 adet radyoloji sağlık teknisyeni kontenjanı bulunuyor.

Adayların Sahip Olması Gereken Şartlar

Başvuru yapacak olan adayların öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekiyor. Başvurulan tarihte adayın 18 yaşını tamamlamış olması şart. Lisans mezunu olan adaylar da ön lisans mezunu olan adaylar da başvuru yapabiliyor. Lisans mezunu olan adayların 2018 yılında aldıkları KPSS sonucu, ön lisans mezunu olan adayların ise 2016 yılında aldıkları KPSS sonucu değerlendiriliyor. Kpss’den en az 60 almak gerekiyor. Aksi durumda başvuruların değerlendirilmeyeceği uyarısı da sitede yapılıyor. Adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik ya da yaşlılık aylığı almıyor olması da taşınması gereken şartlar arasında yer alıyor.

İlandan Sonraki 15 Gün Önem Taşıyor

İlanın internet ortamında yayınlanmasının ardından 15 gün içerisinde başvuruların yapılması gerekiyor. Bu sürenin bitiminin ardından yapılan başvurular değerlendirmeye alınmıyor. Başvuru için gereken belgelerin toplanması için 15 günlük süre yeterli oluyor. Başvuruların posta ya da kargo yoluyla yapılmaması gerekiyor. Şahsen yapılan başvurular değerlendirmeye alınıyor. Başvurular arasında şartları taşıyan adaylar başvuru tarihinin sona ermesinin ardından 10 gün içerisinde sonuçları öğrenebiliyor. İnternet sitesinde yayınlanan sonuçlarda sözleşmeli olarak personel olan kişiler açıklanıyor.

Sözleşmenin Tek Taraflı Feshinin Yaptırımı Var

Tüm gereken şartları taşıyan ve işe alınan adayların sözleşmeyi tek taraflı şekilde feshetmeleri halinde, yasal düzenlemeler gereği 1 yıl boyunca herhangi bir devlet kurumunda istihdam edilmeleri mümkün olmuyor. Çalışanların bunu bilerek işe başlaması gerekiyor. Düzenleme kadroların gereksiz şekilde işgalini önleyerek diğer adaylara haksızlık yapılmamasını amaçlıyor.

Bu yazı 244 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun