Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımı

Paylaş
 

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görev yapmak üzere Sözleşmeli Uzman Erbaş alımı yapılacağı İçişleri Bakanlığı tarafında yapılan duyuruda bildirildi.

08 Kasım 2018 tarihinde başlayıp 29 Kasım 2018 tarihinde başvuruların sona ereceği 2018 / 2 başvuru kılavuzunda yayınladı.

Adaylarda Başvuru İçin Aranan Şartlar

1) Erkek ve Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak.

2) En az 8 yıllık ilköğretim mezunu olmak.

3) 01 Ocak 2018 tarihi itibarı ile Nüfus Kaydına göre yirmi (20) yaşından gün almış olmak ve (27) yirmi yedi yaşını bitirmemiş olmak.

4) Adaylarda Askerli Hizmetini tamamlama şartı aranmamaktadır.

5) Askerliğe elverişli değildir raporuna sahip olmamak.

6) Yapılacak olan seçme sınavında başarılı olmak, TSK Sağlık Yönetmeliğine göre sevk edilecekleri hastahanelerden ‘ Uzman Erbaş Olur’ sağlık raporu almak.

7) En az 164 cm ve en fazla 210 cm boyunda olmak şartı ile Boy-Kilo tablosunda belirlenen oran değerleri içerisinde olmak.( Çıplak ayakla boy uzunluğu ve ağırlık ise şort ve eşofmanla ölçülmeli)

8) Adayların askeri öğrencilikle ilişiği kesilmemiş olmak ve Kuvvet Komutanlıklarından birinde astsubay, subay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak.

9) Yapılacak olan Arşiv araştırması ve Güvenlik Soruşturması olumlu olarak sonuçlanmak. ( Adayların soruşturmaları Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adres bilgileri kullanılmaktadır. Adayların adreslerini güncel olarak bulundurmaları gerekmektedir.

10) Adayların dilinde pelteklik, kekemelik ve tutukluk gibi konuşma özür bulunmamak.

11) Vücut yapısı düzgün, her bakımdan fiziki ve sağlam görünüşe sahip olmak.( Omurga ve göğüs kafesinde şekil bozukluğu bulunmamak, düz taban olmamak, vücudun açık olan yerlerinde ön kol, kol ve el bölgesinde, boyun-baş bölgesinde, diz altında dövme olmamak, vücudun herhangi bir bölgesine jilet izi ve sigara yanığı izleri bulunmamak.

Adayların ön başvuruları 08 Kasım 2018 günü başlayıp, 29 Kasım 2018 günü mesai bitim saati olan 17:00’da sona erecektir. Adayları başvurularını kendi E-devletleri üzerinden yapacaklardır. Uzman Erbaşlığa başvuracak olan adayların Uzman Erbaşlık Başvuru Kılavuzunu dikkatli incelemeyerek gerekli şartları yerine getirmeleri gerekmektedir.

Bu yazı 299 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun