Şubat Ataması İçin Umutlar Yeşerdi

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’na katıldı ve milletvekillerinin 2013-2014 MEB bütçesi hakkındaki sorularını yanıtladı.

milli eğitim bakanı nabi avcı

Birçok konuya açıklık getiren Avcı’nın değindiği en önemli konu öğretmen atamasıydı. Nabi Avcı, bir milletvekilinin sorusu üzerine Şubat ataması ile ilgili şunları söyledi;

“Bu toplantıdan önce bu konuyu konuşuyor olsaydık veya bu soru bana sorulmuş olsaydı, muhtemelen, büyük ihtimalle yapmayacağız diyecektim. Ama şimdi sizlerin de desteğiyle ben maliyemizle de Sayın Başbakan’la da diğer ilgili bakanlarla da bu hususu tekrar bir kere daha müzakere etmek ihtiyacını vurgulayacağım. Ama söz veremiyorum şimdi. Çünkü bu benim Mili Eğitim Bakanı olarak tek başıma… Keşke kadrolar hep benim cebimde olsa da hepsini kullansak.”

Forumlarda başbakanın bu konuyu yeniden değerlendireceklerini ifade ettiğine dair duyumlar dile getiriliyor.

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin ise twitter hesabından yaptığı açıklamada şunu söyledi; “Sn milli eğitim @NabiAvci_MEB Şubat ayında öğretmen kadrosu alabilmek için var gücü ile çalışacağını söyledi Öğretmenlerimize müjdeli haber”

Bu yazı 910 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun