Tarsus Üniversitesi Eleman Alımı Yapacak

Paylaş
 

Tarsus Üniversitesi tarafından yayınlanmış olan ilan ile beraber tekniker, büro personeli, teknisyen, mühendis ve destek personeli gibi elemanların alınacağı açıklandı. Kamu personeli alımı yapacağını duyuran üniversite yönetimi tarafından hangi şartların arandığına dair ilanda yer alan bilgiler doğrultusunda kısıtlı bir personel sayısı ile alım yapılacak.

Sözleşmeli personelin çalıştırılmasına yönelik 06.06.1978 tarihinde çıkarılmış olan 15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile beraber yürürlüğe konmuş esasları baz alan 657 sayılı kanun hükmünce kanun içerisinde yer alan 4. maddenin (B) fıkrasına göre üniversitede istihdamı gerçekleştirilecek eleman alımı duyurusu yapıldı.

Tarsus Üniversitesi Eleman Alım Koşulları

Üniversitenin sözleşmeli personel alımına ilişkin yayınladığı ilanda alım koşullarına da yer vermesi ile beraber lisans mezunları için 2018 KPSS(B) grubu KPSSP3 puanı, Ortaöğretim (Lise ve Meslek Lisesi ) mezunları için 2018 KPSS(B) grubu KPSSP94 ve Ön lisans mezunları için 2018 KPSS(B) grubu KPSSP93 puanı esas alınacak. İlgili ilanın Resmi Gazete’de yayınlanmış olduğu günden itibaren 15 günlük süre içerisinde üniversite Genel Sekreterliği’ne yapılacak olan başvurular değerlendirmeye alınacak.

İlanda yer almış olan pozisyonlardan sadece birine müracaat edebilecek olan adayların gerekli incelemeden geçtikten sonra mülakata çağırılması ve değerlendirme yapılarak işe alımın yapılıp yapılmayacağına karar verilmesi bekleniyor. Üniversite tarafından posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecek olup bizzat adayların başvuru yapmaları gerekiyor.

 

Bu yazı 370 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun