Taşeron işçilerine Kadro Ne Zaman Verilecek

Taşeron işçilerine Kadro, Taşeron kadro tarihleri, Kadro başvuruları son tarih
Paylaş
 

Taşeron işçilerine Kadro Ne Zaman Verilecek konusunda bilgi almak için aşağıdaki bilgilerden yararlanabilirsiniz. Taşeron kadro tarihleri ne zaman açıklandı ? Taşeron işçilerine Kadro başvuruları ve süreç tarihleri nedir ?

Taşeron işçilerine Kadro Ne Zaman Verilecek

Taşeron işçilerin kamuya geçişleriyle ilgili son tarih 11 Ocak 2018 olarak belirlendi. Taşeron işçilerin kadroya geçiş sürecinin başlangıç tarihi ise 2 Ocak 2018 olarak belirlendiği duyuruldu. Devlet kadrosuna tam geçiş tarihi ise 2 Nisan 2018 olarak belirlendiği Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlığı tarafından açıklandı.

Taşeron işçilerine Kadro Başvuru Süreci Nedir?

Taşeron personelin kadro sürecine geçerken sürecin nasıl işleyeceği konusunda bilgi almak için aşağıdaki maddeleri inceleyebilirsiniz;

1- Kapsama giren personel, örnek başvuru ve örnek dilekçeyle, 11 Ocak’a kadar, kamu kurumunun personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alım sözleşmesinin yapıldığı birimine başvurmalıdır.

2- Bu başvuruları değerlendirmek üzere tespit komisyonu kurulacaktır. Tespit komisyonu 40 gün boyunca görev yapacak ve başvuruların kabul edilip edilmediğine ilişkin olarak kararını 20 Şubat’a kadar açıklayacak.

3- Tespit komisyonunun kararına 3 gün içinde itiraz edilecek, Tespit komisyonu 7 gün içinde itirazı karara bağlayacak. Nihai karar sonrasında, sınava girişi kabul edilen personel listesi yayımlanacak.

4- Sınav 3 Mart ila 22 Mart tarihleri arasında yapılacak. 23 Mart’tan itibaren 4 gün içinde sınav sonuçlarına itirazlar alınacak. 5 gün içinde de itirazlar değerlendirilip kesin listeler açıklanacak.

5- Hak sahipleri en son 2 Nisan 2018’de topluca işçi kadrosuna geçirilecek.

 

Bu yazı 884 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun