Kadroya Geçiş Sınavı Nedir ve Tarihi Nedir

Kadroya Geçiş Sınavı, kadroya geçiş sınav tarihi, taşeron kadroya geçiş sınavı
Paylaş
 

Kadroya Geçiş Sınavı Nedir ve Tarihi Nedir konusunda bilgi almak için sitemizi takip edebilirsiniz. Yapılan açıklamalara göre taşeron işçilerin devlet kadrolarına geçmesi için yapılacak sınav ile ilgili herhangi bir duyuru yapılmayacak ve sonuç açıklanmayacak. Tüm sonuçlar ve detaylar resmi internet siteleri üzerinden bildirilecek.

Kadroya Geçiş Sınavı Nedir ve Tarihi Nedir

Taşeron işçilerin kadroya geçiş başvuruları 12 Ocak 2018 de tamamlanmasının ardından inceleme süreci başladı. Yapılan geçiş başvuru listesinin kesinleşmesinin ardından sınav süreci başlayacak. Yapılacak olan sınavların için yeri, günü ve saati bağlı bulundukları idarelerin internet sayfasında yayınlanacak. Başvuruda bulunan çalışanlara ayrıca herhangi bir tebligat yapılmayacak.

taşeron kadroya geçiş sınavı

Başvuruda bulunan taşeron işçilerin kadroya geçiş için başvuruları 12 Ocak 2018 Perşembe günü bitti. Başvurular, her kurumun kendi içinde oluşturduğu 3’er kişilik “Tespit komisyonu” tarafından incelenerek sonuçlandırılacak. İnceleme sürecinin 40 günü tahmin edilmektedir. İncelemenin ardından hak sahipleri bağlı bulundukları kurum tarafından ilan edilecek.

Kadroya Geçiş Sınavında Duyuru Yapılmayacak

Kadroya alınacak kişiler arasında ismi yer almayanlar, ilana itiraz edebileceği beyan edildi. İtiraz için üç gün süre verilmesi öngörülüyor. İtiraz edecek olan işçilerin itirazları yine aynı kurul tarafından değerlendirecek. İtirazların incelenmesi ve listenin kesinleşmesinin ardından sınav süreci başlayacak. Yapılacak olan sınav için, Her kurum sınav yöntemini kendisi belirleyecek ve değerlendirmeye alacak. Sınav yalnızca yazılı, sözlü veya uygulamalı olabileceği gibi, yazılı-sözlü ya da sözlü-uygulamalı da yapılabilecek.

İnternet üzerinden yapılan yeni açıklama ile artık yazılı bildiri sona erdi. Son yapılan açıklamanın detayları şu yönde; ” Yapılacak olan sınavlar ile ilgili artık sınava girecek adaylara yazılı bir tebligat gönderilmeyecek, bağlı bulundukları kurumlar tarafından tüm bildirimler, İnternet sitesi üzerinden yapılacak.”

Yazılı sınavda başarılı sayılmak için en az 50 puan almak gerekecek.

KURUMLAR 2 NİSAN’DAN KADROYA GEÇİŞ SONUÇLARINI ÖNCE DE BİTİREBİLECEK

Taşeron işçilere sınavlarda sorulacak sorular, çalışanların iştigal ettikleri görevlerle ilgili konularda, yürütmekle yükümlü oldukları görevlerdeki yetkinliklerini ölçmeye yönelik ve eğitim düzeylerine uygun olarak sınav kurulu tarafından hazırlanacak. İşçilerin toplu olarak sürekli işçi statüsüne geçirilmesi işlemleri en geç 2 Nisan’da tamamlanacak. Kurumlar, kadroya geçiş işlemlerini bu tarihten önce de tamamlayabilecekler.

Kadroya Geçiş Sınavı Nedir ve Tarihi Yapılacak olan açıklamalar kurumlar tarafında 2 Nisan tarihinden önceki zaman diliminde de bildiride bulunabilecekleri ifade edildi. Kurumlar içerisinde çalışan taşeron işçi sayısına bağlı olarak, yapılan sınavlarında değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması buna göre değişiklik gösterebileceği tahmin ediliyor. Ancak sayının fazla olması  2 Nisan tarihi sonrasına kalmayacağı bildirildi. En son açıklama tarihi 2 Nisan olduğu ifade edildi.

Bu yazı 593 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun