Taşeron Kadroya Geçiş Sınav Soruları ?

Taşeron Kadroya Geçiş Sınav Soruları, sınav süresi, kadroya geçiş sınav yeri, sınavdan kaç puan
Paylaş
 

Taşeron Kadroya Geçiş Sınav Soruları ne olacak ve sınav süresi ne olacak, Taşeron kadroya geçiş sınav yeri neresi olacak, sınavdan başarı olmak için kaç puan olacak ?

Taşeron Kadroya Geçiş Sınav Soruları ?

 

Binlerce adayın merakla beklediği taşeron işçilerle ilgili kadrolama da sona gelindi. 12 Ocak 2018 ‘de bitecek olan kadro için başvurular sonrası taşeron yazılı ve sözlü sınava girecek. Fakat taşeronun kadro alması için yapılacak olan sınavı nasıl olacak ve neler sorulacak?

 

Taşeron Kadroya Geçiş Sınav Soruları NEDİR

 

Taşerona kadro süreci için start verildi. 2 Ocak 2018 tarihinde başlayan taşerona kadro başvuruları 12 Ocak 2018 tarihinde son bulacak. Taşeron kadro için 3 Mart 2018 tarihinde sınava girecek. Pekala taşeronun kadroya geçmesi için sınavda hangi soruları soracaklar ayrıca kurumlar farklı bir sınav sistemi ile mi sınav yapacak? Taşeron işçilerin kadroya geçişi için başvurular 11 Ocak 2018 Perşembe günü bitecektir. Taşeron işçilerin toplu olarak sürekli işçi statüsüne geçirilmesi işlemleri en geç 2 Nisan 2018 ‘de tamamlanacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Eroğlu, taşeron işçilere yapılacak sınavın zor olmayacağını belirtmesine rağmen işçileri sınav heyecanı sardı. Taşeron işçiler, salı gününden itibaren kurumlarına başvurmaya başladı.

Taşeronun kadroya geçiş sınavı nerede yapılacak ?

Başvuruları devam eden taşeronla işçiler ile ilgili şu an en çok merak edilen, sınavın nasıl olacağı ve ne sorulacağıdır. Bakanlığın yayımladığı tebliğe göre, taşeron işçilerin sürekli işçi kadrosuna geçirilmesine ilişkin sınav yalnızca yazılı, sözlü veya uygulamalı olabileceği gibi, okuryazarlık durumuna göre yazılı-sözlü ya da sözlü-uygulamalı da yapılabileceğini belirtildi. Uygulanacak sınav yöntemi bakanlıklarda bakan, diğer idarelerde ilgili idarenin en üst yöneticisi tarafından belirlenecek. Sınava katılacaklar olan taşerob işçilerin görev yaptıkları alanlar dikkate alınarak farklı işlerde çalışanlara farklı yöntemde sınav uygulanabilecek.

TAŞERON KADRO GEÇİŞ SINAVU İÇİN TEBLİGAT YAPILMAYACAK

Taşeron işçilerin gireceği sınav için, sınavların yeri, günü ve saati idarelerin resmi internet sayfasında bildirilecek. Taşeron işçi olarak çalışanlara ayrıca tebligat yapılmayacak. Habertürk’te yer alan habere göre sınav soruları, çalışanların iştigal ettiği konulardan seçilecek. Yazılı sınav, sınav kurulu tarafından 100 üzerinden değerlendirilecek. Yazılı sınavda başarılı sayılmak için en az 50 puan almak gerekecek. Sözlü ve uygulamalı sınavlarda adaylar “başarılı” ya da “başarısız” olarak belirlenecek. Aynı anda hem yazılı hem sözlü sınav yapılması durumunda, yazılıdan 50 puan alınmasının yanı sıra sözlüden de “başarılı” olunması gerekecek. Sınavda başarılı veya başarısız olanlar, kurumun resmi internet sitesinden bildirilecek.

Sınavlarda başarılı olamayanlar taşeron işçiler, ilan tarihinden sonra 4 gün içinde bağlı olduğu kuruma itiraz edebilecektir. İtirazlar ise sınavı gerçekleştiren kurul tarafından değerlendirmeye alınacaktır..

Bu yazı 736 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun