Taşeronlara 4/B Statüsünde Kadro Verildi

Paylaş
 

4/ D’li olarak bilinen ve taşeron olarak çalışan personellerin bazıları Devlet Personel Başkanlığı (DPB) tarafından 4/ B statüsünde ki kadrolara atandı. Kamu’ da son dakika gelişmesi olarak açıklanan bu durum, taşeron çalışma sisteminde de bir ilk olma özelliği taşıyor. Devlet Personel Başkanlığı (DPB)’na ait resmi internet sayfasında ” 4/ B Sözleşmeli Personel Pozisyonları İçin Atama Kurası Gerçekleştirildi” şeklinde bir başlık yayımlandı.

Atama Teklifi Yapılacak Taşeron Kurası Düzenlendi

Yapılan basın açıklamasında “Özelleştirme uygulamaları kapsamında ki iş sözleşmeleri ona eren ve sürekli işçi çıkarma ya da geçici işçiler için 26 Ekim 2018′ de Devlet Personel Başkanlığı (DPB)’nda atama kurası düzenlendi. Bu kura kapsamında; 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe giren “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” hususunun Ek 9 uncu maddesi gereğince, Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca tespit edildi ve isimleri kamu kurum kuruluşlarına bildirildi.

953 Taşeron Çalışanının Atama Teklifleri Yapıldı

Taşeron çalışanları arasında Devlet Personel Başkanlığı (DPB) tarafından yapılan kurada belirlenen isimlerin listesi hazırlandı. Atama teklifleri yapılacak olan bu personellerin isimleri liste halinde ilgili kamu kurum ve kuruluşların personel dairelerine verildi.

Devlet Personel Başkanlığı’nın bildirdiği toplam da 953 taşeronda çalışan hak sahibi personel var. Bunlardan 881’ i İdari Destek Görevlisi, 72’ si ise Büro Destek Görevlisi olarak sözleşmeli personel pozisyonlarına atanmaya hak kazandı.

Görev Pozisyonları: İdari Büro ve İdari Destek Görevlisi

Devlet Personel Başkanlığı( DPB) tarafından yapılan kura ile toplamda 953 taşeron çalışanı 4/ B kategorisinde görevlendirmeye hak kazandı. Görevlendirilmeye hak kazanan personelden bir kısmı idari büro görevlisi olarak görevlendirilirken bir kısmı ise idari destek görevlisi olarak görevlendirilecek.

Bu taşeron çalışanlarından 4/ B sözleşmeli personel kadrosuna hak kazananların 72′ si idari büro görevlisi olarak görevlendirilmek üzere kamuya bildirildi. Diğer 881 taşeron çalışanı ise idari destek görevlisi unvanı alarak 4/ B’li personel olarak atamaya hak kazandı. İdari destek görevlisi unvanını kazanan 881 personelin de listesi ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına tebliğ edildi.

Bu yazı 291 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun