TBMM Memur Alımları Başladı

Paylaş
 

Her kamu kurumu belirli periyotlarda açık olan kadrolarını tamamlayabilmek için Devlet Personel Genel Müdürlüğü ile işbirliği yaparak memur alımına gitmektedir. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı da memur alımı gerçekleştirileceğini daha önce ilan etmişti. Resmi gazetedeki yer alan ilana göre 16 Ekim 2017 yani bugün itibariyle Türkiye Büyük Millet Meclis Başkanlığı bünyesinde çalışacak olan memurların alım başvuruları başlamış oldu.

TBMM Bünyesine Kaç Memur Alınacak?

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığının yapmış olduğu ilana göre toplam 192 kişilik memur kadrosu açılmış durumda. Adaylar başvuru şartlarını taşıyıp sözlü ve yazılı sınav uygulamalarından geçtiği takdirde belirlenmiş olan sınıflarda göreve başlayabilecekler. Aranan şartlar arasında en az lise mezunu olmak ön lisans veya lisans mezunu olmak şartı bulunuyor.

Hangi Sınıflara TBMM Memur Alımı Yapacak?

Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanlığına açmış olduğu memur alımı bugün itibariyle başladı ve memur alımı yapılacak olan iller de belirlendi. Alımlar Ankara, İstanbul, Kocaeli illerinde gerçekleştirilecek. TBMM memur alımında Ankara’da alt Yazıcı arşivcisi, fotoğrafçı, elektronik dizgi operatörü, görsel tasarımcı, kameraman, memur, ziyaretçi kabul yönlendirme memuru, Mimar, muhabir, montajcı, elektronik mühendisi, elektrik mühendisi sınıflarına alım gerçekleştirilecek. Bu şekilde Ankara’da toplam 118 memur TBMM bünyesinde göreve başlamış olacak. İstanbul’daki TBMM memur alımlarında ise 64 koruma memuru şoför kadrosuna 6 memur olmak üzere toplam 68 memur alımı sağlanacak. Kocaeli’nde ise 4 koruma memuru ataması gerçekleştirilecek.

Bu yazı 667 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun