TCDD 1118 Memur Alımı Yapacak

Paylaş
 

Faaliyetlerini Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın bünyesinde sürdürmekte olan Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları İşletmeleri 1118 kişilik personel alımı ile ilgili ilan açtı. Daha önce de açık olan farklı pozisyonlar için ilan açımı yapan TCDD İşletmesi bu sefer de bin 118 kişilik oldukça geniş bir personel alımı yapılacağını ilan ederek duyurdu.

Hangi Pozisyonlarda Personel Alımı Yapılacak?

Geçen günlerde belirtmiş olduğu açıklamada Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları bünyesine 1118 kişilik memur alımı yapılacağını deklare etmişti. Şu an itibarıyla alımlarla ilgili başvuru tarihleri ve alımların gerçekleşecek olduğu tarihler net olarak açıklanmış durumda değil. Ancak ekim ayı içerisinde alımların en azından bir kısmının bir ihtimal tamamının yapılması bekleniyor.

TCDD Hangi Alanlara Memur Alımı Yapacak?

Kendi içinde birçok sınıf bulunan Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları memur alımı yapacak olduğu kadrolarla ilgili detaylar öğrenildi. Buna göre memur alımında 2 farklı kategoride personel alımı gerçekleştirilecek. Bunlardan birisi altyapı olurken diğeri de taşımacılık alanı olacak. Altyapı için TCDD memur alımlarında 773 kişilik kadro açılmış durumda. Bunların 150’si işçi sınıfında bulunurken geri kalanı memur statüsünde alınacak. Taşımacılık alanı için alınacak olan personel sayısı ise 623 olarak belirlendi. Destek personel sınıfı için yapılacak olan alımlarda KPSS şartı da aranacak.

Bu yazı 712 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun