TCDD Personel Alımı

Paylaş
 

İyi Parti’nin Balıkesir temsilcisi İsmail Ok, TCDD’ye yeni personel alımları da dahil olmak üzere içerisinde bir çok soru bulunan bir soru önergesi yöneltti. Bu soru önergesi sayesinde TCDD hakkında en çok merak edilen soruların cevaplanması da gündeme taşınmış oldu.

Sorular Hakkında

İyi Parti’den İsmail Ok, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a yönelik soru önergesi vererek bazı soruların cevaplanması konusunda resmi olarak adım attı. Yeni personelin alınıp alınmayacağından başlayarak genişleyen alanda soruların sıralanması oldukça dikkat çekti.

Soru önergeleri TBMM Başkanı tarafından kabul edilmekte olduğundan dolayı bu soru önergesi de aynı şekilde ilerledi. 5600 sayılı modelin hazırlanması konusunda bazı soruların olması da dikkat çekti. Bu modelin hazırlanması konusunda herhangi bir eğitim alınmadan lojistik personeline devredildiği ve bazı ayrılıklar sonucunda huzursuzlukların yaşandığı için personel sorunu olduğu hakkındaki durumun da açıklığa kavuşturulması gerektiği vurgulandı.

Sorulan sorular genel anlamda iltisak hakkı, nakil dönemlerine yeniden açılma gibi konuların üzerinde de durdu. Taşımacılık A.Ş unvanı altında çalışan işçilerin yeniden nakil olması için bir girişim olup olmadığı da soruldu. Yeni personel alımlarının yapılıp yapılmayacağı da sorular arasında eklendi. Lojistik memurlarına kılık kıyafetle alakalı olarak istihkak verilip verilmeyeceği de sorgulandı. Taşrada görev yapanların ulaşım ve beslenme ile ilgili sorunlar yaşayıp yaşamadıkları da merak edilenler arasındaydı.

Bu yazı 217 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun