TSK Personeline Fazla Mesai Ücreti Müjdesi

Paylaş
 

Son zamanlarda bilindiği üzere Türk Silahlı Kuvvetleri personeli devlet memurları fazla mesai ücretlerini konusunda bir takım problemler yaşıyordu. Milli Savunma Bakanı ve eski Genel Kurmay Başkanı Hulusi Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri devlet memurlarının bu sıkıntısını gidermek için harekete geçti. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar gazetecilere bu konu hakkında verdiği demeçlerde ” Bilindiği üzere son dönemde fazla mesai ücretlerinin ödenmesi konusunda devlet personellerimizin bir takım problemleri olduğu aşikar.

Bu konuya açıklık getirmem gerekirse, oluşun bu sıkıntılı süreci ilgili makamlara en kısa sürede bu sorunun çözüme kavuşturulması amacıyla bildirdim. Bu kapsamda Türk Silahlı Kuvvetleri çatısı altında hizmet sunan devlet personellerimize fazla mesai ücreti ödenebilmesi ya da bu bağlamda idari tatil verilebilmesi amacıyla 657 sayılı devlet memurları kanunun 232. maddesi üzerinde değişim ve düzeltme çalışmaları yürütülmektedir.” ifadelerini kullandı.

Milli Savunma Bakanı Akar: Düzeleme Çalışmalarımız Devam Ediyor

Meclis’te gerçekleştirilen Çalıştay’da Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Cumhuriyet Halk Partisi Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in meclise sunduğu önergeye yanıt mahiyetinde bir takım açıklamalarda bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in TBMM’ye sunduğu önergede; Türk Silahlı Kuvvetleri kurumu çatısı altında çalışmakta olan devlet memurlarının yaşadığı sıkıntılara ve bu sıkıntıların gerekçeleri ve çözüm yolları yer almaktaydı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, önerge hakkında merak edilenlere açıklık getirdi. Akar yapmış olduğu açıklamalarda TSK çatısı altında çalışan devlet personellerinin fazla mesai ücret ödenmesinde yaşanan aksaklıkların giderilmesi için yürütülen çalışmalar konusunda yapılan uygulamalar hakkında açıklamalarda bulundu. Hulusi Akar konuşmalarında ” 657 sayılı kanunda yer alan devlet memurları kanunun 232. maddesinde mevcut olan Fazla Mesai Ücreti başlığı altında yazan maddeler düzeltilmesi konusunda gerekli çalışmaları, Çalışma, Sosyal ve Güvenlik Bakanlığı ile birlikte yürütmekteyiz. Personelimizin yaşadığı mağduriyet en kısa süreç içerisinde sonuçlandırılacak ve istenilen haklar sağlanacaktır. Öte yandan birtakım sınırlılıklara bağlı kalmaksızın, devlet personelimizin fiilen gerçekleştirmiş olduğu çalışma saatleri 450 saati geçmeyecektir.” ifadelerine yer verdi.

Bu yazı 269 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun