TÜİK Sınavsız Personel Alıyor

Paylaş
 

24 Aralık’ta Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yayımlanan ilan ile Türkiye İş Kurumu yani İŞKUR aracılığı ile kamu personeli alımı yapacağını resmi web sitesinde duyurmuştur. Başvuru şartları, başvuru tarihleri ve kimler katılabilir sorularının cevapları ve detaylı bilgiler ilanda yer almaktadır.

Türkiye İstatistik Kurumu merkez teşkilatı birimlerinde 4857 sayılı İş Kanunu ve ilgili yönetmelik hükümlerine uyarak İŞ-KUR üzerinden Soğuk mutfak aşçısı, Tatlı ustası, Aşçı, Aşçı yardımcısı, Bulaşıkçı, Servis Elemanı, Garson ve temizlik görevlisi olmak üzere farklı alanlardan çalıştırılmak üzere sürekli işçi alımı yapılacaktır.

Sürekli işçi kadrolarına ilişkin ilan, İŞ-KUR resmi internet sitesi üzerinden yayımlanacaktır. Şartları sağlayan adayların, başvurularını İş Kurumu İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine giderek ya da www.iskur.com.tr adlı resmi web adresinden online olarak başvuru yapmaları gerekmektedir.

Soğuk Mutfak Aşçısı İçin Aranan Şartlar

Adayın, Soğuk Mutfak Aşçısı olarak en az 5 yıllık iş deneyimi istenecek olup, iş deneyimini SGK hizmet dökümü ve çalıştığı iş yerinden alınacak çalışma belgesi ile belgelendirmesi gerekmektedir. En az lise ve dengi okul mezunu olmak zorundadır. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Aşçı Ustalık Belgesine sahip olmalıdır.

MEB onaylı Hijyen Eğitim Belgesine sahip olmalı fakat Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin Aşçılık/Yiyecek İçecek Alanının Mutfak Bölümü Mezunu olanların, Aşçı Ustalık Belgesini almasına gerek yoktur. 25 – 40 yaş arasında olmalıdır. İŞ-KUR tarafından bildirilen listelerden kura çekimi sonrasında mülakatlar başlayacaktır.

Bu yazı 250 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun