Türk Öğrencilere 900 Suriyeli Öğretmen

Paylaş
 

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı olarak parti içerisinde görev almakta olan Prof. Dr. Ümit Özdağ, popüler sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olan Twitter üzerinden geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaptı. Kendi resmi hesabı üzerinden paylaştığı metinde 900 Suriyeli öğretmenin devlet tarafından atamasının gerçekleştirildiğini iddia etti.

Suriyeli mülteci konusunun ülke genelinde oldukça hassas bir konuya vakıf olması ile beraber birçok vatandaşın Suriyelileri ülkede istememesi ancak devlet tarafından verilen karar ile beraber milyonlarca Suriyelinin devletin belirli kurumlarına yerleştirilmesi ile birlikte yeni alan öğretmenlik oldu. Bu duyuruyu kendi resmi hesabı üzerinden yayınlayan Prof. Dr. Ümit Özdağ ise duyuruyu yaptıktan sonra altına birçok olumlu ve olumsuz yorum geldi. Yaklaşık olarak 900 adet Suriyeli öğretmenin atamasının yapıldığını belirten Özdağ’ın tweeti kısa sürede birçok Twitter kullanıcısı tarafından paylaşıldı ve büyük ilgi gördü.

Şanlıurfa’ya Suriyeli Öğretmen Ataması

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde yer alan Süleymanşah İlkokulu’na 6 adet Suriyeli öğretmen atamasının yapıldığını paylaştığı metin ile duyuran İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ümit Özdağ, aynı zamanda bu okuldaki sınıflarda yer alan 20 öğrenciden 10’unun da Suriyeli olduğunu belirtti. Özdağ’ın bu paylaşımından sonra 10 yıl sonra Türkiye topraklarında yaşayan Suriyeli sayısının 5 milyonu bulabileceği yönünde bir tweet daha atması sosyal medyada olumsuz pek çok eleştirinin de gelmesine neden oldu.

Elindeki rapora göre tweet atan Prof. Dr. Ümit Özdağ, 2040 yılına gelindiğinde ise Suriyeli sayısının yaklaşık 7.5 milyon olabileceğini de vurguladı. Bugün her 20 kişiden birisinin Suriyeli olduğunu ve 2040 yılına gelindiğinde her 13 kişiden birinin Suriyeli olacağını belirten Özdağ’ın attığı tweetler büyük bir ilgi gördü.

Şanlıurfa ile başlayan ve devamında toplam olarak 900 kişinin atamasının yapılacağı söylenen Suriyeli öğretmen sayısı atanamayan öğretmenlerin tepkisine neden oldu. Almış oldukları puanlara rağmen atamaları için her sene şanslarını deneyen öğretmen adaylarının bu duruma tepkisiz kalmamaları sosyal medyada dikkatleri çeken bir konu olarak gündem içerisinde yer buldu.

Bu yazı 249 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun