Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK) Tarafından 1500 İşçi Alımı Yapılacağı Açıklandı

Paylaş
 

Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK) müdürü olan Kazım Eroğlu tarafından 1500 işçinin alınacağına dair yapılan açıklamada şok edici gelişmeler yaşandı. Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürü Kazım Eroğlu Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK)’na 1500 işçi alınacağını ve bu işçilerle ilgili aranan kriterleri açıkladı.

Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK)’ya Alınacak İşçiler İle ilgili Aranan Özellikler Nelerdir?

Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK)’na alınacak işçiler için bakılacak ilk kriter 30 yaşını geçmemiş olmalarıdır. Yaş sınırının 30 olduğuna Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürü Kazım Eroğlu dikkat çekiyor. Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürünün yaptığı açıklamada, Maden sektörünün oldukça ağır ve tehlikeli bir iş alanı olduğundan bahsetti. Bu ağır iş yükünü kaldırabilmesini sağlamak için alınacak işçilerin 30 yaşından büyük olmaması oldukça önem arz ediyor. Bu sebepten Genel Müdür Kazım Eroğlu 30 yaş sınırı olduğuna dair açıklama yaptı.

Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK) İşçi Alımı Ne Zaman Resmiyet Kazanır?

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)’un ise yaptığı yönetmelik değişikliği resmi gazetede yayınlanarak kesinlik kazandı. Sıradaki adım ise finansman kararnamesine 2019 yılı için Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK)’na ilan verilmesi kalıyor. Böylece işin oldukça önemli bir kısmı resmiyet kazanarak tamamlanmış oluyor.

Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK)’na Alındıktan Sonra Ne Olacak?

Kısa bir süre içerişinde haber gelmesi ise herkes tarafından bekleniyor. Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK)’na alınan bir işçi önce 21 gün süren bir eğitime tabi tutulacak. Böylece işe başlamak tam olarak yeni yılın ilk aylarında mümkün olacak. Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK)’na yapılacak işçi alımını ilk açıklayan kişi ise Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olan Fatih Dönmez olmuştu. Bakan Fatih Dönmez Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile ortak bir çalışma yaparak 1500 işçinin alınacağını dile getirmişti. Aynı şekilde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olan Fatih Dönmez en kısa sürede etkileşimler sonucunda bir alım gerçekleştirileceğini belirtmişti.

Bu yazı 299 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun