Ücretli Öğretmenler için Atama Sonuçları Açıklandı

Paylaş
 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alımı yapılacak olan ve sözleşmeli öğretmen pozisyonu için başvuran kişilerin ücretli öğretmen statüsü içerisindeki sonuçları açıklandı. Türkiye’de kamu kurumlarına atama yapılması için gerekli olan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) kapsamında hem kadrolu, hem sözleşmeli hem de ücretli öğretmenlik yapabilmek mümkün oluyor.

Devlet kurumlarında önce sözleşmeli olarak, görev süresi belirli bir yılı doldurduktan sonra ise kadrolu olarak çalışabilmek adına KPSS sınavından istenen puanın alınması gerekiyor. Daha sonrasında yapılan atamalar sonucunda öğretmenin sözleşmeli olarak okulda çalışma hayatının başlaması ile 6 yıl sonrasında kadrolu olarak çalışabilmesi mümkün oluyor. Ancak sözleşmeli olarak da atanamayan öğretmen adayları için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan ücretli öğretmen ataması ile 6 aylık dönemlerde devlet okullarında çalışabilmek adına öğretmenlere fırsat tanınıyor. Bu kapsamda 2017 puanları ile ataması yapılmış olan sözleşmeli öğretmenlere ek olarak sonucu açıklanan ücretli öğretmenlerin yeni yerleri belli oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı Sosyal Medyadan Duyurdu

Ücretli öğretmenlik için başvurmuş olan kişilerin 23 Ekim – 28 Ekim tarihi itibari ile sonuçlarının açıklandığını duyuran Milli Eğitim Bakanlığı, hem resmi web sitesinde hem de sosyal medya hesapları üzerinden sonuçların linkini paylaştı. Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli öğretmen kontenjanı için ortalama olarak 5 bin kişilik bir alım yapacağını bildirmişti. 5 bin alımdan geriye 2858 boş kontenjan alımının kalması ile beraber ücretli öğretmen alımı yapılmaya başlandı. Sözleşmeli öğretmen alımı ile beraber gerçekleştirilen işlemler sonucunda kalan açık sonucunda ücretli öğretmen alımı da tamamlanmış oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı resmi web sayfası üzerinden ya da sosyal medya kanalları üzerinden paylaşılan link ile öğretmen adaylarının atanıp atanamayacaklarını öğrenebilmeleri mümkün. Web sitesinde bulunan bilgilerin girilmesi halinde ücretli öğretmen statüsü ile beraber ataması yapılmış olan kişilerin kısa sürede istenen belgeleri doldurarak atanmış oldukları kurumlara müracaat etmeleri gerekecek. Milli Eğitim Bakanlığı tarafınca yapılmış olan bu atamalar daha sonrasında ücretli öğretmenliğe dönüştürülecek şekilde düzenlenerek görev süresi sonunda kadroya alım işlemi yapılacak.

Bu yazı 245 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun