Valilik İçin Personel Alımı Yapacak

Paylaş
 

İçişleri Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmakta olan Sivas Valiliği bünyesinde istihdamı gerçekleştirilmek üzere toplamda 90 adet kamu personeli alımı yapılacak. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığı ile yapılacak olan Toplum Yararına Programı dahilinde alınacak olan personeller adına minimum ilk okuldan mezun olmuş olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak ve 45 yaşın üzerinde olmamak gibi koşullar aranıyor.

Başvuru şartları, başvuru tarihleri ve başvuru koşulları ile ilgili bilgileri yayınlayan Türkiye İş Kurumu üzerinden başvuru yapabilmek mümkün olacak. 19 Kasım 2018 tarihi ile beraber yayınlayan duyuruda 23 Kasım 2018 günü son başvuru tarihi olarak belirlenmiş durumda. Başvurmak isteyen adaylar yalnızca Türkiye İş Kurumu resmi web sitesi üzerinde başvuru işlemlerini yapabilecekler. İŞKUR müdürlüklerine şahsen başvuru işlemi bu duyuru için mümkün olmayacak. 265645 ilan numarası üzerinden arama yapıldığı takdirde Sivas Valiliği bünyesinde alım yapılacak olan 90 kişiden biri olma şansı sağlanacak.

Başvuru Şartları

Türkiye İş Kurumu üzerinde işsizlik kaydı olan herkesin başvuru yapabileceği ve Sivas Valiliği bünyesinde alımı yapılacak olan 90 adet kamu personeli alımı için 18 yaşını doldurmuş olmak, ilkokul, lise, önlisans ya da lisans mezunu olmak ve 45 yaşını geçmemiş olmak aranan koşullar arasında. Toplum Yararına Programı kapsamında alımı yapılacak olan kişiler için Türkiye İş Kurumu resmi web sitesine erişim sağlanarak ve ilan numarası girilerek başvuru yapılabilir. 23 Kasım 2018 son başvuru tarihi olmakla beraber başvuru esnasında kişiden istenen bilgilerin doğru bir şekilde girilmesi gerekmektedir.

Toplamda 90 adet kamu personeli istihdam edecek olan Sivas Valiliği için Türkiye’nin her hangi bir yerinden bu pozisyonlar için başvuru yapabilmek mümkün. Toplum Yararına Programı kapsamında düzenlenen bu etkinlik ile Türkiye’nin pek çok yerinde düzenlenecek valilik kapsamında alımlar yapılacak. Sivas Valiliği ile başlayan ve daha sonrasında yayılması beklenen bu etkinlik ile kamu kurumlarında gerekli olan nitelikli elemanların alımı için adımlar atılmış olacak. Türkiye İş Kurumu üzerinden yayınlanan duyuruların takibi ile bu etkinlikler takip edilebilecek.

Bu yazı 256 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun