Velilere Yardımcı Kaynak İsmi Verilemiyor

Paylaş
 

Okullar açıldığı bugünlerde veliler ve öğrencilerde bazı ufak endişelerde ortaya çıkmaktadır. Son yıllarda devlet okuluna giden tüm öğrencilerin kitap ihtiyacını hükümet yetkilileri karşılamaktadır. Kısacası öğrencilere kitabını devlet vermektedir. Ancak bazı okullarda öğretmenler yardımcı kaynak alınması konusunda velilere uyarılarda bulunduğu anlaşılmıştır. Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığı gerekli adımları atarak böyle bir durumun yasal olmadığını her fırsatta dile getirmektedir. Öğrencilere kaynak alımı tamamen velilerin insifiyatine kalmış bir durumdur. Veliler, öğretmenlere kaynak kitap ismi sorduklarında bir yanıt alamamaları da gayet normaldir. Çünkü öğretmenler hiçbir kaynak ismi öneremezler. Bu tamamen yasak olan bir durumdur.

Kaynak Kitap Alımı Sınırlandırıldı

Öğrenciler okullarda devletin uygun gördüğü kitaplarla eğitim ve öğretim hayatına devam etmektedir. Eksik kalınan veya daha çok pekiştirilmek istene bilgiler için veli istediği kaynak kitabını çocuğuna alabilir. Milli Eğitim Bakanlığı çatısı altında olan öğretmenler velilere ve öğrencilere kitap ve kaynak ismi veremez. Ayrıca hiçbir kitabın reklam ve tanıtımını yapamaz. Bu konuda gerekli hassasiyetin öğretmenlerce gösterilmesi istenmektedir. Bu kurallara uymayan okul ve öğretmenler hakkında gerekli cezai yaptırımlar uygulanmaktadır.

Veliler Kara Kara Düşünüyor

Veliler özellikle sınava hazırlanan çocukları için kaynak ismi arayışına girerken, öğretmenlerden bir yanıt alamamaları karşısında kara kara düşünmektedir. Bu konuda yayınevleri velileri yönlendirerek daha mantıklı karar vermeleri konusunda destek sağlamaktadırlar.

Bu yazı 315 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun