Yargıtay’a Sözleşmeli 110 Personel Alacak

sozlesmeli personel yargitay
Paylaş
 

Yargıtay personel alımında bulunacak. Toplamda 110 adet personel alacaktır. Zabıt Katibi, Hizmetli, Mühendis, Tercüman ve Teknisyen şeklinde 110 adet personel alınacaktır.

Yargıtay Başkanlığı 110 personel alımı yapacak. Yapılacak branşlar Zabıt Katibi, Hizmetli, Mühendis, Tercüman ve Teknisyen şeklindedir. Maaşlar ve diğer koşullar hakkındaki tüm detaylar.

Yargıtay’a Sözleşmeli 110 Personel Alacak Detayları

Yargıtay’a Sözleşmeli 110 Personel Alacak. T.C. Yargıtay Başkanlığı 110 personel alımı yapacak. Yapılacak branşlar Zabıt Katibi, Hizmetli, Mühendis, Tercüman ve Teknisyen şeklindedir. Maaşlar ve diğer koşullar hakkındaki tüm detaylar.

Resmi sitede yayınlandı!

Yargıtay Başkanlığı’nın 110 sözleşmeli personel alımı yapacağına dair duyuru bugün Devlet Personel Başkanlığı ve kurum resmi sitesinden yayımlandı.

Hangi Pozisyonda Kaç Kişi Alınacak?

Yayımlanan duyuruda Yargıtay Başkanlığı’na 52 Sözleşmeli Zabıt Katibi, 45 Hizmetli, 5 Sözleşmeli Teknisyen, 5 Mühendis, 3 Sözleşmeli Tercüman alımı yapılacağ belirtildi. Teknisyen alımı için adayların elektrik, marangoz, asansör, tesisat alanlarıyla ilgili teknik öğrenim görmüş olması, Mühendis alımlarının da elektrik, makine ve inşaat mühendisi alımı şeklinde gerçekleşeceği bildirilirken, zabıt katibi alımında başvuru yapacak adaylardan 10’u Ortaöğretimden, 32’si önlisans’dan, 10’u lisans düzeyinden istihdam edilecek. Hizmetli alımlarında da en az lise mezuniyeti şart. 25 lise mezunu, 20 önlisans mezunu hizmetli Yargıtay Başkanlığı’nda istihdam edilecek.

Önemli notlardan biri 2016 KPSS 70 puanı şart.

Başvuruda bulunacak adayların 2016 KPSS’ye girmiş olması ve en az 70 puan almış olması gerekiyor (Lisans mezunları için KPSS P3, önlisans mezunları için KPSS P93, ortaöğretim mezunları için KPSS P94)  Zabıt Katibi Alımında Özel Şart ( Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo veya bilgisayar sertifikasına sahip olmak.yargitay sozlesmeli personel alimi

 

YARGITAY SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMINDA MAAŞLAR NE KADAR

Maaşlar ne kadar olacak? Yapılan duyuru da buna da açıklık getirildi. Maaşlar aşağıda verilmiştir.

yargitay personel maaslari

Yargıtay’a Sözleşmeli 110 Personel Alacak Başvuru Tarihleri

Başvurular e-Devlet üzerinden 29 Ocak 2018 tarihinde başlayıp, 2 Şubat 2018 mesai bitimine kadar devam edecek. Başvuru işlemlerinin tamamı elektronik ortamda gerçeklecek. Adayların şahsen ya da posta yoluyla başvuru yapmaları mümkün değil.

 

Yargıtay personel alımında bulunacak. Toplamda 110 adet personel alacaktır. Zabıt Katibi, Hizmetli, Mühendis, Tercüman ve Teknisyen şeklinde 110 adet personel alınacaktır.

Bu yazı 617 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun