YDS Başvurusu İçin Yarın Son Gün

Paylaş
 

2013 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) Sonbahar Dönemi başvuruları 24 Temmuz Çarşamba günü sona erecek. YDS’ye girmek isteyen ama başvurusunu yapmamış olan adayların ellerini çabuk tutması gerekiyor. Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinde girebileceğiniz YDS 1 Eylül’de uygulanacak.

yds başvurusu için yarın son gün

2013-YDS Sonbahar Dönemi Kılavuzu ile Aday Başvuru Formu’na ÖSYM’nin resmi internet sitesi www.osym.gov.tr’den ulaşabilirsiniz. Ayrıca kılavuzun basımı ve dağıtımı yapılmayacaktır. Kılavuzun içinde YDS puanının hangi kurum tarafından nasıl değerlendirildiği ile ilgili bilgiler de bulabileceksiniz. Kılavuzu titizlikle inceleyerek YDS hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

YDS’ye başvurmak için öncelikle sınav giriş ücreti olan 50 liralık ödemeyi yapmanız gerekmektedir. YDS ücretini yatırabileceğiniz bankalar şunlardır;

  • T.C. Ziraat Bankasının tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı
  • VakıfBankın tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı (KKTC’dcn başvuracak adaylar hariç)
  • T. Halk Bankasının tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı
  • Akbankın tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı (KKTC’dcn başvuracak adaylar hariç)
  • Kuveyt Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Türk Ekonomi Bankasının tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı
  • DenizBank’ın tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Tüm PTT İş Yerleri (KKTC’den başvuracak adaylar ASPOS-Gazi Magusa)

Ayrıca kredi kartınızla da ödeme yapabilirsiniz. Bunun için de ÖSYM’nin resmi sitesindeki ödemeler kısmına yönelmeniz gerekmektedir. Sınav ücretini yatırmanız sınava başvuru işleminizin tamamlandığı anlamına gelmez. Başvurunuzun tamamlanması için son olarak sınav kaydınızı ÖSYM’ye göndermelisiniz. Son 2 yıl içerisinde ÖSYM’nin yaptığı herhangi bir sınava katıldıysanız başvuru işlemini ais.osym.gov.tr adresinden tamamlayabilirsiniz. Fakat son 2 yıl içinde ÖSYM’nin uyguladığı bir sınava katılmadıysanız aday başvuru formunu doldurarak bir ÖSYM Başvuru Merkezi’ne başvurunuz. Başvurunuz esnasında doldurduğunuz Aday Başvuru Formunun yanında TC Kimlik numaralı nüfus cüzdanı veya süresi geçerli pasaportunuzu yanınızda bulundurunuz. (Nüfus cüzdanında güncel bir fotoğraf ve soğuk damga basılı olmalı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır). Başvuru ücreti olan 3 TL’yi de ödeyerek başvuru işlemini tamamlayınız.

Bu yazı 856 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun