YDS İle ÖSYM Başvuruları ve Sınav Tarihi Ne Zaman?

Paylaş
 

2018 yılı sonbahar aylarında YDS başvuruları alınmaya başlanacak. OSYM tarafından açıklanan YDS başvuru tarih aralığı ne zaman yapılacağı netleşmiştir.

YDS Sınavı İle İlgili Bütün Detaylar

Birçok kişinin sabırsızlıkla beklediği yabancı dil sınavı, daha öncesinden tarih aralığı ÖSYM’nin sayfasında belirtilmişti. Sınava katılacak olan kişiler tarafından da herhangi bir eksikliğe rastlamamak adına detaylı bilgiler edinmeye başladılar bile. YDS sınavı 9 Eylül 2018 tarihinde gerçekleşecektir. Sınav başvuruları da 18 ila 26 Temmuz arasında alınmaya başlanacaktır. Başvuru için öncelik ÖSYM sayfasından başvuru gerçekleştirilmeli daha sonrasında ücret yatırımı sağlanmalıdır. Daha detaylı bilgi için YDS başvuru kılavuzunu incelemelidir. 7 ve 15 Şubat ilkbahar dönemi 2018 ‘de başvurular gerçekleşirken, 1 Nisan 2018 tarihinde saat:10.15’de sınav başlayacaktır. Toplamda 3 saat sürecek olan sınav, sonbahar sınavı ise 18 ile 26 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecektir. Sınav ücretleri ise 100,00 TL, başvuru hizmet bedeli ise 5,00 TL olarak belirlenmiştir.

YDS Başvurusu Nasıl Gerçekleştirilmelidir?

Kayıtlı olmuş olduğunuz ÖSYM sayfasından başvuru kısmındaki bilgileri eksiksiz doldurmalısınız. Biyometrik doğrulama ile de resim eşleşmesi sağlanarak doğrulama yapılacaktır. Form sizi gerekli yönlendirme yaparak ilerlemenizi sağlayacaktır. Güncel bilgilerin kullanılması önemlidir. ÖSYM tarafından gönderilen bilgilerin size ulaşabilmesi için bu bilgiler doğru olmalıdır. Sonrasında ücret yatırımını sağlayabilirsiniz.

Bu yazı 369 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun