YGS’ye Girecek Tüm Adaylara Başarılar.

Paylaş
 

Merhaba arkadaşlar. Burada birçok sınav için olduğu gibi YGS için de elimizden geldiğince sizler için faydalı olacak şeyler paylaşmaya çalıştık. Herkes kendine göre bir şeyler yapmaya çalıştı. Gelecek hedeflerini gerçekleştirmek için hepiniz emek verdiniz ve sınav günü geldi çattı diyebiliriz. Artık bundan sonra yapmamız gereken küçük çalışmalarla birlikte sınava motive olup sınav saatini beklemek. Bu sınav önemli bir sınav olsa da hayatınız tamamıyla bu sınava bağlı değil, bunu gözünüzde büyüterek sınavda gereksiz heyecanlara mahal vermeyin. Siz zaten üzerinize düşeni yaptıysanız emeğinizin karşılığını mutlaka alacaksınızdır. Bu sene olmazsa belki seneye daha iyi yerlere gideceksiniz. Şifremiz planlı çalışmak bunu unutmayın. Bu sene planlı çalışanlar Allah’ın izniyle bu sınavda emeğinin karşılığını alacaktır. YGS’den sonra sizleri bir de LYS bekliyor.

Osymkilavuzu.com olarak herkese sınavda başarılar diliyoruz. Her şey gönlünüzce olsun.

Sınav İçin Tavsiyeler;

 • Sınav yerinizden emin olun. Sınavdan önce okulunuzu görmek size kolaylık sağlayacaktır.
 • Sınav saati bildiğiniz gibi 10:00 siz 1 saat öncesinde okulda olacakmış gibi kendinizi ayarlayın. Tüm muhtemel durumları göz önünde bulundurarak 1 saat önce evden çıkın ki bir sorunla karşılaştığınız zaman sınavınız tehlikeye girmesin. Yolda, sınava giriş işlemlerinde ummadığımız birşey olabilir diye gözönünde bulundurmak gerekir.
 • Sınav giriş belgenizde aşağıda ufak yazıyla yazılan yazılar çok önemli onları mutlaka okuyun.
 • Sınav yerine tek gidiyorsanız üzerinizde hiçbir metal eşya, çanta, gözlük, anahtar yani kısaca hiç bir şey bulunmaması gerekiyor sadece kendini götürmeniz gerekiyor 🙂
 • Eğer ki sınav yerine tek başına kendi aracınızla gidecekseniz araç anahtarını da içeriye almıyorlar bilginiz olsun. Emanet de alınmayacağı için problem olabilir.
 • Ehliyet, öğrenci kimliği gibi şeyler sınava girmeniz için geçerli belgeler değildir. Kimlik ya da pasaport ile sınava girebilirsiniz.
 • Sınava gittiğiniz elbisenin üzerinde herhangi bir metal vs. bulunmaması gerekiyor. Sınava sade bir elbise ile gitmelisiniz.
 • Sınav yerine kalem, silgi vs. götürmenize gerek yok. ÖSYM sağ olsun onları veriyor. 🙂
 • Sınava cep telefonu veya herhangi bir elektronik cihazla girdiği tespit edilen adayların sınavı geçersiz sayılacaktır.

Yukarıda yazılan maddelerden en önemlisi sınav giriş belgesini yanınızda bulundurmak ve oradaki maddeleri dikkatle okumak. 5 Dakikanızı ayırıp okuyun sınav günü mağdur olmayın. Sınav günü ferah olun, sakin olun, heyacan yapmayın. Bir çok sitede bir sürü tavsiyeler var, örneğin; sınavdan önce şunu yiyin, bunu yiyin, şöyle yapın, böyle yapın gibisinden. Bence siz kendinizi nasıl iyi hissediyorsanız öyle yapın. Herkese iyi gelen bir şey size iyi gelmeyebilir. O yüzden siz her şeyi kendinize göre ayarlayın. Hatta genelde tavsiye edilmez ama bunun size iyi geleceğine inanıyorsanız son ana kadar çalışmaya devam edebilirsiniz. Ben geçen yıl girdiğim lisans mezunlarına yönelik ciddi bir sınav için son ana kadar çalıştım, hatta sınava giderken elime bir cep kitabı aldım, okudum. Sonuç olarak 23655 kişiden 544. oldum ve istediğim sonuca ulaştım. Siz de kendinizi zihnen, bedenen buna uygun görüyorsanız çalışmalarınızı son ana kadar sürdürün.

 

Herkese başarılar.

Bu yazı 971 kere okundu.
Etiketler:
manşet
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun