YGS’ye Hazırlananların Bilmesi Gerekenler

Paylaş
 

Yükseköğretime geçiş sınavı binlerce öğrencinin hazırlandığı ve büyük umutlar bağladığı sınavlarda. Aylarca çalışan lise öğrencileri hayatlarını şekillendirecek bu sınavlara girip iyi bir puan almak için çalışıyor. Tabi bu esnada anne ve babalara da büyük görevler düşüyor. Kısacası aileyi küçükten büyüğe etkileyen bu sınav hayati önem taşıyor. İşte YGS’ye hazırlananların bilmesi gerekenler ve öneriler.

Kaderiniz 160 Dakikaya Bağlı

YGS’ye giren her gencin farkında olması gereken yegane konu hayatının bu 160 dakikaya bağlı olması. Bu zaman zarfı içinde en iyi performansı göstermeli ve istediğini almalıdır. 160 dakika ne kadar iyi kullanılır ise o kadar başarılı olunacağı asla unutulmamalıdır. Ancak tabi ki bu düşünceye bağlı kalarak sınava odaklanmak da bir hayli zordur.

Dağıtılan Şekerleri Kırarak Yiyin

Sınav esnasında dağıtılan şekerler aslında hayati önem taşıyor. Glikozun beyne ulaşması daha kolay odaklanılmasına yardımcı oluyor. Ancak emmek yerine şekeri kırarak yemek glikozun direkt ve daha çabuk beyne ulaşmasını sağlıyor. Bunun yanında elbette kırma işlemi çok sesli olmamak kaydı ile yapılmalıdır.

Başarısız Olduğunuz Konulardan Başlayın

Her öğrencinin mükemmel olmadığı bir konu vardır ve sınavda en çok zamanı bu konular kaybettirir. Bu nedenle başarısız olunan konulara daha fazla zaman ayırın. Böylelikle kalan zaman içerisinde başarılı olunan konular kolaylıkla çözümlenebilir. Hatta başarısız olunan konulara ilk 40 dakikanın ayrılması her zaman başarılı sonuçları beraberinde getirir.

Bu yazı 623 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun