YÖK’ten Uygulama Müjdesi Geldi

Paylaş
 

Teknolojinin hayatımıza girmesi ile pratiklik kazanan sayısız alan olmuştur. Site üzerinden girilen ve işlem basamakları ile zaman kaybettiren sistem yerini yavaş yavaş mobil uygulamalara bırakmaktadır. Resmi kurumlarda da bu akıma uyan birçok yer bulunmaktadır. Son olarak bu kurumlar listesine YÖK’te eklenmiştir. Yapılan resmi açıklama ile YÖK Mobil’in hayata geçirildiği ve uygulamanın indirilerek kolayca kullanılabileceği duyuruldu.

YÖK Mobil Özellikleri

YÖK sitesi üzerinden yapılan işlemlerin daha kolay ve pratik olarak yapılmasına olanak sağlayacak olan uygulama Android ve İOS işletim sistemine uygun olarak geliştirilmiştir. Bu sayede birbirinden farklı akıllı cihazda kullanımı mümkün kılınmıştır. Uygulama sayesinde birçok hizmete erişim şansı elde edecek olan kullanıcılar takipte sorun yaşadıkları birçok konuda sorun yaşamadan işlem yapmanın rahatlığına erişeceklerdir.

Uygulama üzerinde yapılabilecek işlemlerin başında ise YÖK’ün kurumsal detaylarına, duyuru ve paylaşımlarına, akademisyen verilerine, dergi ve rapor gibi sayılabilen tüm basılı yayınlara, Tez Merkezi’ne ve akademik kadro ilanlarına erişim gelmektedir. Bunlara ek olarak Türkiye’de kayıtlı tüm öğrenci sayıları da dâhil olmak üzere çeşitli rakamlara da kolaylıkla ulaşılabilecektir. Akademik kadroların takibi ve ilanların süresi hakkında problemler yaşanmasının da önüne geçmeyi amaçlayan uygulama ile kadro ilanı takipleri hakkında da kolaylıklar sağlanmış oluyor. Belge doğrulanmasına olanak veren sistem ayağı ile e-devlet kanalıyla alınan öğretim belgesi ve diplomaların doğruluklarının kontrol edilmesine de imkân tanınması bekleniyor. Gelecek dönemler içinde denklik belgesi, akademisyen belgesi, diploma doğrulamaları, KYK yurtları ile ilgili işlemlerin yapılması ve takibi gibi menülerin eklenebileceği de duyurulmuştur. Yeni hizmetler ile daha verimli hale getirilmesi planlanan YÖK Mobil ücretsiz olarak Apple veya Google Play Store aracılığıyla indirilebilmektedir.

Bu yazı 405 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun